Kované ploty a brány

Oplocení pozemku je něco jako fasáda na domě. Plot a příjezdová brána se podílí na architektonickém ztvárnění a celkovém estetickém dojmu z nemovitosti. Jaké jsou možnosti oplocení pozemku?

Kované ploty nabízí dlouhou životnost

Každý, kdo má zájem o to, aby jeho dům i zahrada vypadaly úchvatně, nesmí opomenout výběr kvalitního plotu, vjezdové a vstupní brány, které budou zapadat do celkového architektonického pojetí. Každý jistě bude souhlasit, že ne každý plot se hodí ke kdejaké stavbě.

U moderních staveb s plochou střechou je málokdy k vidění dřevěný laťkový plot. Ten se hodí k chatě chalupě, dřevostavbě či klasickému rodinnému domu se sedlovou střechou. Pletivový plot se hodí zase na oplocení zadní a boční části pozemku, ale před domem u vstupu se zpravidla staví více reprezentativní ploty. Pakliže vyžadujete soukromí, pravděpodobně zvolíte betonový či hliníkový plot z plného plechu, přes který nejde vidět.

Kované ploty a brány Klatan
Kované ploty a brány Klatan

Pro ty, kteří preferují kvalitní, robustní ploty s dlouhou životností, které navíc vypadají luxusně a vzbuzují pozornost, jsou zde kované ploty. Ty se hodí prakticky k jakékoli stavbě, jelikož je možné kovaný plot modifikovat dle vlastních představ.

Kované ploty se skládají z nosné části, která je doplněna o různá ozdobná zakončení tyčí a ozdobné prvky v ploše plotu, jež lze libovolně kombinovat. Lze tak sestavit kovaný plot, který se bude hodit nejen ke klasickému rodinnému domu, ale i k roubence, srubu, nebo moderní betonové stavbě rodinného domu.


Nezávazná poptávka

  • Zadání poptávky je ZDARMA.
  • Poptávka NENÍ závazná, nemusíte si tedy žádnou z nabídek vybrat.
  • Porovnáním nabídek ušetříte až 30 % nákladů.
Plot - IN
O jaký plot máte zájem?
m

Detail poptávky

m

Místo realizace

Kontaktní údaje

Souhlas s obchodními podmínkami a pravidly ochrany osobních údajů

Vyžaduje stavba plotu stavební povolení?

Cena kovaného plotu je sice vyšší oproti běžným alternativám, ovšem oprávněně. Za vyšší cenu je nabízen plot, který nejenže dobře vypadá, ale díky konstrukčnímu a materiálovému provedení má dlouhou životnost. Kované ploty jsou žárově zinkované, což samo o sobě zaručuje bezúdržbovost a dlouhou životnost. Na tuto povrchovou úpravu je však dále aplikován syntetický kovářský nátěr, který zaručuje maximální ochranu kovu před sluncem, deštěm i sněhem.

Kované brány – jaké konstrukční provedení zvolit?

Vjezdovou a přístupovou bránu je vhodné realizovat ve stejném stylu jako plot. Kov je pevný, je z něj tedy možné vytvořit brány prakticky libovolného tvaru a rozměru. Na provedení brány by mělo být myšleno již při plánování stavby plotu. Každý pozemek má totiž jiné tvarové a rozměrové uspořádání a dle toho je třeba vybrat konstrukční provedení brány. Kované brány se nabízí jako křídlové či posuvné. Posuvné kované brány se posouvají buď po kolejnici, nebo jsou samonosné, příp. teleskopické.

Pokud nejste limitováni prostorem, bez problému můžete volit křídlovou kovanou bránu, jestli máte úzký pozemek, kde by křídlová brána „nepasovala“, volte posuvnou bránu. Teleskopická posuvná brána se hodí do velmi stísněných míst, kde není dostatek místa pro pojezd brány, a samonosnou bránu oceníte v případě, kdy již máte hotovou příjezdovou cestu. Nemusíte tak cestu rozkopat, abyste postavili základ pro pojezdovou kolejničku, po které se brána posouvá.

Tip: Chystáte se na nový plot? Na konci článku najdete formulář pro porovnání nabídek firem ve vašem okolí. Zdarma a bez práce si tak najdete tu nejvýhodnější.

Pakliže vás kované ploty a brány zaujaly, podívejte se na stránky výrobce kovaných plotů Klatan – http://www.kovane-ploty.net/reference, kde naleznete referenční práce, kterými se můžete inspirovat. Firma Klatan působí v oboru více jak 20 let a zajistí vám nejen návrh a výrobu plotu, ale i kompletní dodávku včetně stavebních prací.

Stavba plotu – nezávazná poptávka


  • Zadání poptávky je ZDARMA.
  • Poptávka NENÍ závazná, nemusíte si tedy žádnou z nabídek vybrat.
  • Porovnáním nabídek ušetříte až 30 % nákladů.
Plot
O jaký plot máte zájem?
m

Section

m

Místo realizace

Kontaktní údaje

Souhlas s obchodními podmínkami a pravidly ochrany osobních údajů