Linoleum – vzorník, ceník, fotogalerie a inspirace

Linoleum, často lidově nazývané lino, je podlahová krytina vyrobena čistě z přírodních materiálů. Vzhledem ke svým hygienickým a antialergenním vlastnostem je linoleum vhodné pro lidi trpícími alergiemi a onemocněním dýchacích cest.

Linoleum a Marmoleum. Co je co?

Linoleum je v dnešní době prodáváno a označováno nejčastěji pod obchodní značkou Marmoleum. Jedná se čistě o přírodní produkt, který se vyrábí z pryskyřice, lněného oleje, dřevité moučky, mletého vápence a příp. i přírodních barviv. Tato směs je poté nanášena na jutovou tkaninu. Výhodou linolea je jeho odbouratelnost a recyklovatelnost. I přesto, že linoleum vyniká dobrými vlastnostmi, v posledních letech mu silně konkurují akrylátové a vinylové podlahy, které nabízí obdobné vlastnosti za menší peníze. Ovšem PVC podlahové krytiny obsahují zdraví nebezpečně, v poslední době hojně probírané, ftaláty.

Linoleum, neboli marmoleum, od PVC podlahy rozeznáte jednoduše a to tak, že linoleum má větší tloušťku, je probarvené po celé této tloušťce, je měkčí a více připomíná gumu.

Linoleum vs. PVC podlaha – cenové srovnání

Stejně jako všechno ostatní zboží, tak i podlahové krytiny se dají pořídit za různé ceny. Obecně je známo, že linoleum je dražší než PVC podlaha. To potvrzuje cena za m2 podlahové krytiny z přírodního linolea, která se pohybuje od 550 až do 1200,-Kč a více. Vinylová podlaha se dá pořídit již od 150,-Kč/m2, nejběžnější cena je mezi 300 – 400,-Kč/m2, za luxusní PVC podlahovou krytinu však zaplatíte i 1500,-Kč/m2.

Rozdíl mezi PVC podlahou a linoleem

Z hlediska užitných vlastností jsou obě podlahové krytiny takřka totožné. U PVC krytiny je však více motivů. Zatímco linoleum nabízí několik desítek motivů, PVC podlahy nabízí stovky textur a barevných odstínů, imitaci kamene, cihly, kovu, betonu, dřeva apod. Největší podstatný rozdíl je také v ceně (viz výše) a také v tom, že linoleum je čistě přírodní materiál, který je ekologický a také recyklovatelný.

Linoleum Forbo, Marmoleum a DLW flooring Marmorette

U nás nejrozšířenější a nejznámější firmou je Forbo, která je na trh dodává linoleum pod obchodní značkou Marmoleum. Další obchodní značkou je například Marmorette, kterou dodává na trh firma DLW Flooring, které je ovšem o něco dražší než konkurenční marmoleum od firmy Forbo.

Linoleum Forbo – vzorník

 • Kolekce Marmolerum Solid – řady Concrete, Cocoa, Piano, Slate, Walton
 • Kolekce Mamoleum Linear – lineární podlahové dekory
 • Kolekce Marmoleum Marbled – mramorové vzory v široké škále barev
 • Kolekce Marmoleum Modular – dílce nabízející desítky barevných odstínů
 • Kolekce Marmoleum Mendini – marmoleum dle italského architekta

Linoleum Marmorette – vzorník

Přírodní linoleum Marmorette od firmy DLW Flooring je povrchově ošetřeno PUR nátěrem, který zaručuje snadnou údržbu podlahy, mechanickou odolnost a odolnost proti chemikáliím. Linoleum je dodáváno v celkem cca 60 barevných provedeních, níže jsou uvedeny některé z nich.

 • Marmorette Blackberry purple
 • Marmorette Dark brown
 • MarmoretteForg green
 • Marmorette Lobster red
 • Marmorette Plumb grey
 • Marmorette Sky blue
 • Marmorette Spicy orange

Cena za m2 podlahové krytiny Marmorette je cca 700 – 750,-Kč.

Jaké linoleum zvolit?

Nevíte, jaké linoleum je pro vás to pravé? Podívejte se na nabídku barevných provedení linolea a nechte se inspirovat. Jistě se vám některá z uvedených zalíbí.

Linoleum také můžete jendoduše položit svépomocí. Pokud nevíte jak na to, přečtěte si návod na pokládku linolea.

Nezávazná poptávka


 • Zadání poptávky je ZDARMA.
 • Poptávka NENÍ závazná, nemusíte si tedy žádnou z nabídek vybrat.
 • Porovnáním nabídek ušetříte až 30 % nákladů.
Podlahy
Co poptáváte?

Místo realizace

Kontaktní údaje

Souhlas s obchodními podmínkami a pravidly ochrany osobních údajů