Materiál pro rekonstrukci staré dřevěné podlahy

Dřevo se nehodí jen na chalupu, chatu, nebo do roubenky na vesnici. Své uplatnění nalezne i u moderních novostaveb v městské zástavbě, a to pro stavbu různých pergol, přístřešků, teras a schodišť. Kromě toho se v minulosti hojně využívalo pro stavbu dřevěných stropů a výjimkou nejsou ani dřevěné podlahy. Díky přírodnímu vzhledu se používá nejen pro zhotovení konstrukce podlahy, ale také jako podlahová krytina.

Nejčastěji se dřevěné podlahy vyskytují ve starší zástavbě s trámovými stropy s prkenným záklopem. Zub času na dřevěné podlaze však zanechal svůj podpis a je třeba se pustit do opravy. V lepším případě bude potřeba odstranit jen původní nášlapnou vrstvu a suťový zásyp na dřevěných trámech, příp. mezi trámy. V horším případě vás čeká kompletní rekonstrukce nosné konstrukce, tedy výměna trámů a dřevěného záklopu. Pokud se však na vás usmálo štěstí a trámy jsou po statické stránce v pořádku, můžete se rovnou pustit do rekonstrukce podlahy.

Nejprve je nutné zkontrolovat, zda jsou všechna prkna v pořádku. Pakliže jsou některá ztrouchnivělá, je potřeba je vyměnit za nová „zdravá“. V tomto případě postačí obyčejná hraněná nehoblovaná prkna. Naopak hoblovaná prkna nebo palubky se mohou použít pro pohledovou vrstvu podhledu.

Rekonstrukce plovoucí podlahy - roznášecí vrstva z OSB desek
Rekonstrukce plovoucí podlahy – roznášecí vrstva z OSB desek

Plovoucí dřevěné podlahy

Vzhledem k požadavkům na vyšší komfort se podlahy dělají jako tzv. plovoucí. Plovoucí podlaha je taková podlaha, u které není nášlapná, resp. roznášecí vrstva pevně spojená s nosnou konstrukcí, ale je pružně podložena, nejčastěji vrstvou minerální vaty.


Podlahy - nezávazná poptávka

  • Zadání poptávky je ZDARMA.
  • Poptávka NENÍ závazná, nemusíte si tedy žádnou z nabídek vybrat.
  • Porovnáním nabídek ušetříte až 30 % nákladů.
Podlahy - IN
Co poptáváte?

Místo realizace

Kontaktní údaje

Section

Souhlas s obchodními podmínkami a pravidly ochrany osobních údajů

Co je potřeba pro stavbu plovoucí podlahy

Pro stavbu plovoucí dřevěné podlahy budete potřebovat kromě podlahové krytiny také roznášecí vrstvu z OSB desek, kročejovou izolaci, vyrovnávací a separační vrstvu.

Na stávajícím trámovém stropě se záklopem z dřevěných prken se udělá základ pro položení roznášecí vrstvy. Ten je tvořen vyrovnávací vrstvou, která zacelí veškeré nerovnosti na nosné konstrukci, a dále vrstvou minerální izolace tvořící akusticky-izolační vrstvu zvyšující kročejovou a vzduchovou neprůzvučnost konstrukce.

Na tento základ se poté kladou velkoformátové OSB desky spojené perodrážkou, a to ve dvou vrstvách křížem položených. OSB desky se mezi sebou poté celoplošně slepí, příp. spojí vruty tak, aby bylo zaručeno jejich spolupůsobení.

Dřevěné podlahy se vyrábí v mnoha dekorech
Dřevěné podlahy se vyrábí v mnoha dekorech

Podlahová krytina na plovoucí podlahu

Nevhodné jsou v tomto případě podlahové krytiny lepené na stavební lepidlo (například keramická dlažba). Na připravené OSB desky můžete položit vinyl, koberec, marmoleum, apod., nebo můžete zachovat koncept a udělat dřevěnou podlahu. Ta může mít několik podob. Dřevěnou podlahu lze udělat z obyčejných masivních hoblovaných prken spojených perodrážkou, z parket a vlysů nebo z vícevrstvých dřevěných prvků (obdoba klasických parket).

Dřevěné podlahy Domažlice

Ať už sháníte pouze dřevěné podlahy, prkna, OSB desky nebo palubky, obraťte se na firmu DŘEVOŠKRT, která se zabývá dřevoprodejem. Kromě základní nabídky truhlářského a stavebního řeziva nabízí také nábytkové kování, dřevěné prahy, kuchyňská dvířka a palubkové dveře. Na jejich stránkách www.drevoskrt.cz se můžete podívat na jejich realizace kuchyní, vestavěných skříní, podlah a nábytku.

Tip: Chystáte se na nové podlahy? Na konci článku najdete formulář pro porovnání nabídek firem ve vašem okolí. Zdarma a bez práce si tak najdete tu nejvýhodnější.

Nezávazná poptávka


  • Zadání poptávky je ZDARMA.
  • Poptávka NENÍ závazná, nemusíte si tedy žádnou z nabídek vybrat.
  • Porovnáním nabídek ušetříte až 30 % nákladů.
Podlahy
Co poptáváte?

Místo realizace

Kontaktní údaje

Souhlas s obchodními podmínkami a pravidly ochrany osobních údajů