Meziskelní fólie Heat Mirror

Fólie na okna nejsou v segmentu bydlení nic neobvyklého. Kromě klasických řešení, která se aplikují na vnější či vnitřní stranu oken, existuje i varianta celkem unikátní. Ta nese označení Heat Mirror a jedná o takzvanou meziskelní fólii. Jaké benefity fólie Heat Mirrot nabízí?

Čím je meziskelní fólie Heat Mirror charakteristická?

Už samotný název jasně ukazuje na to, kde se nachází. Není ani z vnitřní, ani z vnější strany zasklení. Je součástí oken s izolačním dvojsklem, kde se nachází přímo mezi nimi, samostatně napnutá uprostřed volného prostoru, který je vyplněn inertním plynem. Nejedná se tedy o fólii, která by byla nalepena přímo na skle. Okna s izolačním zasklením a s fólií Heat Mirror mají lepší tepelně technické parametry než okna bez této fólie, a téměř srovnatelné parametry jako okna s izolačním trojsklem. Fólie sice mírně napomáhá ke zvýšení součinitele prostupu tepla okna, její hlavní funkcí je však odrážet sálavou složku tepla zpět do interiéru.

Související články:

Vybíráte okna? Je lepší izolační dvojsklo, nebo trojsklo?


Pasport budovy - nezávazná poptávka

  • Zadání poptávky je ZDARMA.
  • Poptávka NENÍ závazná, nemusíte si tedy žádnou z nabídek vybrat.
  • Porovnáním nabídek ušetříte až 30 % nákladů.
Okna - IN
Materiál rámu okna:
ks

Detail poptávky

Typ zasklení okna:
Poptávám:

Místo realizace

Kontaktní údaje

Souhlas s obchodními podmínkami a pravidly ochrany osobních údajů

Dřevěná nebo plastová okna? Která vybrat?

Jak meziskelní fólie funguje?

Jelikož meziskelní fólie je další vrstvou mezi dvěma skly, je celkem pochopitelné a také logické, že jejím hlavním úkolem bude zlepšit izolační vlastnosti okna. Heat Mirror, jak už napovídá samotný název této folie, funguje jako takzvané teplotní zrcadlo. A to v praxi znamená, že dokáže odrážet tepelné záření zpět ke zdroji. Chlad z venku vrací opět do exteriéru, zatímco vnitřní teplo dokáže efektivně vracet do interiéru. Tato schopnost odrážet tepelné záření přijde vhod také v létě, kdy hrozí přehřívání interiéru. Sluneční záření dopadající na okno je z části odráženo zpět, čímž nedochází k velkým solárním ziskům uvnitř objektu (jak stanovit tepelné zisky zasklením ze slunečního záření naleznete ZDE).

Kde najde toto řešení praktické využití?

Okna s meziskelní fólií najdou uplatnění prakticky v každém domě a bytě, kde jsou zvýšené nároky na komfort bydlení a izolační vlastnosti obvodových konstrukcí. Tato okna se využívají především u nízkoenergetických domů, v omezené míře u pasivních domů, lze je však použít i při rekonstrukcích starších domů, u kterých je žádoucí snížení energetické náročnosti budovy.

Také nelze opomenout fakt, že toto řešení lze využívat také v objektech, které mají problém s rosením oken při výkyvech teplot.

Lze instalovat Heat Mirror do současných oken?

Jak jsme zmínili výše, fólie je do okna aplikovaná již ve výrobě. A to pomocí speciální technologie. To poukazuje na to, že aplikování fólie Heat Mirror do stávajících oken není možné. Nejedná se totiž o postup, který by souvisel s jednoduchým ručním nalepením fólie mezi klasické dvojsklo. V tomto případě jsou majitelé starších oken odkázání buď na různé klasické nalepovací fólie, které se aplikují přímo na sklo z vnější, nebo vnitřní strany. Nikoliv však mezi ně. Výjimkou by snad byla stará dřevěná zdvojená okna, která lze „rozpůlit“ a fólii aplikovat nalepením na jedno ze skel.

Tip: Chystáte se na montáž oken? Na konci článku najdete formulář pro porovnání nabídek firem ve vašem okolí. Zdarma a bez práce si tak najdete tu nejvýhodnější.

V případě rekonstrukce domu a výměny oken je vhodné přemýšlet nad tím, zda pořídit okna s izolačními trojskly, dvojskly, nebo izolační dvojsklo doplnit meziskelní fólií Heat Mirror.

Na kolik dané řešení vyjde?

Je jasné, že okna s touto folií budou vždy dražší, než je tomu v případě oken s obyčejným dvojsklem. O tom není pochyb. Na druhou stranu využití tohoto systému s touto inovativní fólií může být v dlouhodobém horizontu výhodnější. Při porovnání cen je ideální vycházet z ceny za čtvereční metr, která dokáže nejlépe poradit při rozhodování.

Zatímco cena obyčejného izolačního dvojskla se v závislosti na tepelně technických parametrech zasklení pohybuje v rozmezí 800 – 2000,-Kč/m2, cena dvojskel s fólií Heat Mirror se může vyšplhat až na 2000 – 4000,-Kč/m2.

Nezávazná poptávka - výroba a montáž oken


  • Zadání poptávky je ZDARMA.
  • Poptávka NENÍ závazná, nemusíte si tedy žádnou z nabídek vybrat.
  • Porovnáním nabídek ušetříte až 30 % nákladů.
Okna
ks
Materiál rámu okna:
Typ zasklení okna:
Poptávám:

Místo realizace

Kontaktní údaje

Souhlas s obchodními podmínkami a pravidly ochrany osobních údajů