Obkladový kámen do interiéru i exteriéru

soutez

Kamenné obklady jsou trvanlivé, odolné vůči povětrnostním vlivům, ale především vypadají nádherně a působí honosně. Ačkoli nejsou kamenné obklady zrovna levné, mnohem častěji se objevují u rodinných domů. Proč tomu tak je? Může se totiž jednat o obklad z tzv. umělého kamene, který je levnější a na první pohled od přírodního téměř k nerozeznání.

Obkladový kámen
Obkladový kámen

Do exteriéru i interiéru

Obkladový kámen se dříve používal v exteriéru pro obklad soklu, ale později se obkladovými pásky začaly obkládat nejen celé fasády domů, ale i zahradní pergoly, bazény, ploty, pilíře, altány apod. Kamenné obklady totiž získaly na oblíbenosti a stále častěji se tak kamenné prvky objevují u téměř každé stavby. Jelikož mají kamenné obklady rozsáhlou škálu barev a textur, je možné je použít v kombinaci s dřevěným obkladem, betonem, cihlou, ale i s barevnou fasádou. Velkou předností kamenných obkladů je také fakt, že jsou trvanlivé, prakticky bezúdržbové a časem nemění barvu vlivem UV záření.

I přes výhody, které předurčují použití kamene v exteriéru, jsou však mnohdy užívány pro obklad stěn v interiéru. Standardně se kamenem obkládají krby, kuchyňské linky, vany a jiné zařízení koupelny. Velmi často je možné se setkat s obkladem stěny za televizí v obývacím pokoji. Jedná se o designové řešení, které plní svůj úkol na jedničku.

Umělé „kamenné“ obklady

Obklady z umělého kamene jsou pro mnohé investory cenově dostupnější, přitom výsledný efekt umělého obkladu je těžko rozeznatelný od obkladu z přírodního kamene. Obklady jsou mrazuvzdorné, odolné UV záření a je tedy možné je bez obav použít i venku. Takové vlastnosti nabízí i keramika keope, která disponuje desítkami různých vzorů a formátů, které lze použít pro jakoukoli aplikaci dle libosti. Keope keremika se specializuje na výrobu nejen rustikálních, ale především moderních obkladů, které jsou vhodné pro použití jak do komerčních, tak do rezidenčních prostor.

Nezávazná poptávka


  • Zadání poptávky je ZDARMA.
  • Poptávka NENÍ závazná, nemusíte si tedy žádnou z nabídek vybrat.
  • Porovnáním nabídek ušetříte až 30 % nákladů.
Obecná poptávka

Místo realizace

Kontaktní údaje

Souhlas s obchodními podmínkami a pravidly ochrany osobních údajů