Ošetřování dřevěných oken se nesmí podcenit

Jak jistě většina z vás ví, dřevěná okna jsou považována za ekologická a proto většina lidí i přes vyšší cenu a nutnost ošetřování a natírání oken volí právě tuto variantu. Dřevěná okna jsou na pohled velmi atraktivní, přírodní vzhled dřeva je nezaměnitelný a nenahraditelný. Jak se tedy k takovým oknům máme chovat, aby nám vydržela co nejdéle?

Na okna během celého roku působí řada nepříznivých povětrnostních vlivů. Ať už je to slunce, teplota, vítr, déšt nebo kroupy, okna jsou namáhána a je potřeba se o ně řádným způsobem postarat. Optimálně 2x do roka, nejlépe na jaře a na podzim, je vhodné rám okna umýt mýdlovým roztokem, očistit speciálním přípravkem a na takto očištěné části nanést konzervační prostředek – balzám na vosk na dřevěná okna. Tato vrstička ochranného prostředku chrání před UV zářením a dalšími povětrnostními vlivy.

Jak odstranit praskliny v laku dřevěného okna?

Po určité době se však i skrze dobré ošetřování oken mohou objevit malé drobné prasklinky v laku v ploše, případně ve spárách okna. Pokud se již teď děsíte pracného opalování barvy a broušení rámu oken, tak nemusíte. Původní poškozený lak stačí přetřít novým, stejným lakem. Jednotlivé vrtsvy laku se spojí a opět poskytují maximální ochranu dřeva. Lak je velmi hustý a dají se s ním překrýt trhliny a praskliny menších rozměrů.

V případě rozsáhlejšího poškození laku je potřeba lak obnovit úplně od základu. Takové situace nastanou tehdy, pokud péči o okno zanedbáte po delší dobu. Potom je nutné lak kompletně odstranit a nanést nový. Taková práce je však časově a manuálně náročnější, a v mnoha případech se ji vyplatí přenechat odborníkům.


Pasport budovy - nezávazná poptávka

  • Zadání poptávky je ZDARMA.
  • Poptávka NENÍ závazná, nemusíte si tedy žádnou z nabídek vybrat.
  • Porovnáním nabídek ušetříte až 30 % nákladů.
Okna - IN
Materiál rámu okna:
ks

Detail poptávky

Typ zasklení okna:
Poptávám:

Místo realizace

Kontaktní údaje

Souhlas s obchodními podmínkami a pravidly ochrany osobních údajů

Péči vyžaduje i těsnění a kování okna

Zapomínat se taktéž nesmí na ostatní části okna jako je kování a funkční celoobvodové těsnění. U těsnění stačí pouze zkontrolovat, zda není vypadené z drážky a případně jej ihned vrátit zpět. Aby mělo těsnění oken co nejdelší životnost, je vhodné na něj aplikoval silikonový olej, který zaručí, že těsnění časem nezdegraduje. U kování stačí kování promazat, a pokud jste zruční a víte jak na to, můžete si jej v případě potřeby i seřídit (jak seřídit kování okna).

Nezávazná poptávka - výroba a montáž oken


  • Zadání poptávky je ZDARMA.
  • Poptávka NENÍ závazná, nemusíte si tedy žádnou z nabídek vybrat.
  • Porovnáním nabídek ušetříte až 30 % nákladů.
Okna
ks
Materiál rámu okna:
Typ zasklení okna:
Poptávám:

Místo realizace

Kontaktní údaje

Souhlas s obchodními podmínkami a pravidly ochrany osobních údajů