Plastová okna z německých profilů Kömmerling

Ať již sháníte nová okna do novostavby či do rekonstruovaného staršího domu, trváte především na kvalitě, dlouhé životnosti a přijatelné ceně. Většina investorů tím pádem tíhne k plastovým oknům. A není divu.

Jaké tepelně-izolační schopnosti mají plastová okna?

Plastová okna jsou vyráběna ze speciálních profilů s komorovým systémem s přerušovaným tepelným mostem. Díky této konstrukci jsou plastová okna vhodná pro instalaci nejen do nízkoenergetických staveb, ale i do pasivních domů, které mají vysoké požadavky na tepelně-izolační vlastnosti obvodových konstrukcí, včetně oken a dveří.

Plastové profily Kömmerling mají velmi dobré izolační vlastnosti (Uf = 1,1 W/m2K), nicméně zasklení okna je pro dosažení výborných izolačních schopností daleko důležitější. Profily pochopitelně umožňují zasklení jak izolačním dvojsklem, tak i trojsklem. Díky široké konstrukci lze osadit i širší bezpečnostní a protihluková skla, čímž jsou okna předurčena do míst se zvýšenou kriminalitou či míst se zvýšeným hlukem.

Za plastová okna s výbornými izolačními vlastnostmi si sice připlatíte, nicméně se investice odrazí ve snížení plateb za energie díky uspořenému teplu.

Tip: Chystáte se na montáž oken? Na konci článku najdete formulář pro porovnání nabídek firem ve vašem okolí. Zdarma a bez práce si tak najdete tu nejvýhodnější.

Jsou plastová okna opravdu nenáročná na údržbu?

Jistě jste již na internetu narazili na tvrzení, že plastová okna jsou bezúdržbová. Většinou je však toto tvrzení vyřčeno v porovnání náročností údržby dřevěných a plastových oken. Je sice pravdou, že plastová okna nejsou tak náročná na údržbu jako dřevěná, nicméně i plastová okna občas potřebují promazat a seřídit kování a pravidelně, alespoň dvakrát do roka umýt rám okna mýdlovou vodou. Příliš znečištěný rám může po delší době vlivem působícího slunečního UV záření a dalších klimatických vlivů změnit barvu. U plastových oken, jako u všech ostatních, je vhodné občas zkontrolovat těsnění okna v rámu, zda není místy deformované.

Plastová okna a dveře německé kvality z profilů Kömmerling disponují robustními a povětrnostním vlivům odolnými vnějšími stěnami, které zaručují minimální nároky na údržbu. Plastová okna s profily Kömmerling na trh dodává plzeňská firma PGOkno, která nabízí prodej a instalaci plastových oken nejen v bílém a černém provedení, ale i v dekoru dřeva a uni barev.

Čtěte dále: Výměna starých oken za nová okna – kolik stojí výměna oken

Nezávazná poptávka - výroba a montáž oken


  • Zadání poptávky je ZDARMA.
  • Poptávka NENÍ závazná, nemusíte si tedy žádnou z nabídek vybrat.
  • Porovnáním nabídek ušetříte až 30 % nákladů.
Okna
ks
Materiál rámu okna:
Typ zasklení okna:
Poptávám:

Místo realizace

Kontaktní údaje

Souhlas s obchodními podmínkami a pravidly ochrany osobních údajů