Plastové zahradní sklepy. Jaké jsou jejich výhody?

Jste rádi, že máte u svého domu sklep, ale zároveň Vám vadí, že je v něm neustále vlhko a na stěnách se usazuje plíseň? Kolik peněz jen za protiplísňové přípravky jste již stihli utratit a připadá Vám to jako neskutečný koloběh, který se nikdy nezastaví? Omyl – zastavit to můžete Vy sami!

Nebo jste zoufalí z té situace, že zase nemáte prostor, kam uložit například potraviny? Lednička plná, tak si asi budete muset udělat víkendovou brigádu a vyklidit celou spižírnu. Že se Vám do toho nechce? Kde jinde ale chcete takový úložný prostor sehnat? Nezoufejte, máme pro Vás tip, který Vám ušetří spoustu práce s vyklízením a tříděním a navíc Vás nebude stát moc peněz! Slyšeli jste už někdy o plastovém zahradním sklepě?

Výhody plastového sklepu

Takový plastový sklep Vám dokáže přinést spoustu výhod, hlavně jej oceníte právě ve chvílích, kdy potřebujete uložit různé potraviny, ale také když potřebujete uskladnit například nářadí či jiné spotřební zboží. Navíc kvůli tomuto sklepu nemusíte dělat žádné velké stavební úpravy a navíc Vám dokáže ještě ušetřit spoustu místa.

Podzemní plastový zahradní sklep

 • Tenhle typ sklepu skvěle alternuje klasický sklep, protože stejně tak dokáže udržet vevnitř neměnnou teplotu, což v klasickém sklepě kolikrát není tak jednoduché. Funguje tedy jako taková lednice, což je výhodou hlavně v letních měsících.
 • Jeho další nespornou výhodou jsou skvělé hydroizolační vlastnosti, které ve srovnání s běžným sklepem dokážou zabránit prostoupení nežádoucí vlhkosti, kvůli které Vám často uskladněné potraviny zplesniví – a to hlavně ovoce či zelenina. Vzpomeňte si, kolikrát jste už přebírali bednu s jablky a marně hledali nějaké, které by se ještě dalo použít a nebylo plesnivé? To by se Vám v plastovém sklepě stát nemělo!
Stavba plastového zahradního sklepa
Stavba plastového zahradního sklepa (zdroj: vivredemain.fr)

Jak si takový sklep vlastně představit?

Jedná se o takovou velkou plastovou nádobu, která je umístěna pod povrchem země. Dá se přirovnat například k sudu. Zjednodušeně můžeme říci, že jde o něco jako „plastovou lednici“, která je umístěna pod zemí, ze které vychází krk se širokým vstupem, takže do ní v klidu můžeme vstoupit pomocí schůdků.

Kam je vhodné plastový sklep umístit?

 • Sklep můžete zabudovat klidně přím pod Váš dům, nebo na zahradě, pokud tuto možnost samozřejmě nabízí. Klidně tak můžete situovat vstup do sklepa například přímo z kuchyně, což každá hospodyňka určitě ocení.
 • Další skvělou volbou pro umístění tohoto sklepa je místo, které je obklopeno stromy. Ty jsou totiž nejenom cenným zdrojem kyslíku, ale také přirozeně dokážou půdu zbavit přebytečné vlhkosti, což je pro sklep velká výhoda.
 • Nikdy ale neumísťujte sklep na otevřené místo, na které svítí přímé slunce prakticky po celý den. To byste byli hodně zklamaní, jelikož takhle prohřátá půda není absolutně lokačně vhodná.

V čem jsou plastové sklepy lepší, než ty klasické?

 • jsou mnohem méně náročné, co se týče údržby
 • mají vysokou životnost
 • jsou skvěle izolované proti vlhkosti
 • jejich montáž je prakticky nenáročná
 • zeminu, kterou vytěžíte, můžete použít pro pěstování surovin

Z jakého materiálu je sklep vyroben?

Každý takovýto sklep by měl samozřejmě splňovat podmínky certifikace a mít všechny tyto potřebné certifikáty pro použití v kontaktu s jídlem. Vyrábí se z ITMS plastu, který je složen z těch nejmodernějších technologií a materiálů, které jsou vysoce odolné proti vodě a jiným agresivním látkám a vyznačují se dlouhou životností.

Jak dlouho trvá vybudování plastového sklepu?

Co se týče samotné montáže, nemají plastové sklepy prakticky žádnou konkurenci. Oproti běžnému sklepu, který je konstrukčně i technicky vysoce časově náročný, realizace samotného plastového sklepa je neuvěřitelně rychlá – právem je to jeho hlavní výhoda. Pokud se rozhodnete, že takovýto typ sklepa chcete, můžete ho cca do týdne začít využívat.

Zvolená instalační firma za tuto dobu stihne provést výkopové práce, položit základovou desku a umístit samotný sklep do země – a to samozřejmě i včetně jeho schodiště. Na výstavbu běžného sklepa byste si počkali minimálně třikrát takovou dobu.

Pokud jste ale šikovní a zemní práce dokážete udělat svépomocí, třeba s ochotnými sousedy, tak samotné uložení sklepa a dodatečné ukončující práce Vás budou stát pouhý jeden den Vašeho času. A jak je známo – čas jsou peníze, a těch není nikdy dost.

Kolik plastový sklep stojí?

Možná si řeknete – to není možné, jde to tak rychle, má to tolik výhod, to se musí určitě odrazit v ceně, jinak to nejde! Ani tohle není úplně pravda. Realizace plastového sklepu o standardních rozměrech 3×2,5×2,4 m Vás vyjde na částku cca 130.000,-Kč bez DPH včetně všech prací spojených s jeho instalací. Ve srovnání s výstavbou běžného sklepu je to tudíž o zhruba 100.000,-Kč méně! A to už je nějaká úspora za kvalitnější produkt!

Pokud jste tedy již dříve uvažovali o vybudování prefabrikovaného sklepu, ale stále Vás od něj odrazovaly vysoké pořizovací náklady a stejně tak časově jste na tom nebyli dobře, vězte, že pořízení právě plastového zahradního sklepu je nejvhodnější alternativou, kterou Vám může dnešní trh nabídnout. Na Vás čeká pouze jediný úkol – vybrat umístění pro jeho vsazení.

Dále už je spíše na Vašich jemnějších polovičkách, aby se rozhodly, co budou chtít v tomto sklepě uskladnit a všechny tyhle suroviny prostě nachystat. Bude na to mít pouze týden, tak ji nezapomeňte popohnat.

Nezávazná poptávka


 • Zadání poptávky je ZDARMA.
 • Poptávka NENÍ závazná, nemusíte si tedy žádnou z nabídek vybrat.
 • Porovnáním nabídek ušetříte až 30 % nákladů.
Obecná poptávka

Místo realizace

Kontaktní údaje

Souhlas s obchodními podmínkami a pravidly ochrany osobních údajů