Pořizujeme nové dveře – bezpečnost a tepelně izolační vlastnosti dveří

soutez

Vstupní dveře jsou první, co návštěva vidí. Měly by být proto estetické a celkově zapadat do koncepce domu. To není však to nejdůležitější, co by měly dveře splňovat. Je třeba vybrat takové dveře, které jsou odolné, dobře tlumí hluk, tepelně izolují a především jsou bezpečné.

Vstupní dveře se standardně vyrábí ze stejných materiálů jako okna. Nosný rám, který dává dveřím tuhost a stabilitu, je zhotoven z plastových, dřevěných a hliníkových profilů. Kdo chce kvalitní a odolné dveře, volí hliníkové vstupní dveře, jež jsou ovšem většinou nejdražší. Kdo chce naopak dveře s přijatelným poměrem kvalita/cena, může sáhnout po plastových dveřích. Ty se vyrábí nejčastěji z pětikomorových profilů zaručujících dobré tepelně a zvukově izolační vlastnosti. Hliníkové a plastové dveře jsou „bezúdržbové“. V uvozovkách je slovo proto, že to není úplně pravda. Každé dveře, i ty sebelepší, občas potřebují umýt, případně je potřeba seřídit a promazat kování a ošetřit obvodové těsnění rámu dveří.

Stejně tak tomu je i u dřevěných dveří, které mají fyzikální vlastnosti podobné plastovým dveřím, jsou ovšem o něco dražší. Jejich nešvarem jsou předsudky zpochybňující životnost a bezúdržbovost. Dřevo, jakožto přírodní materiál, je náchylné na objemové a tvarové změny vlivem teploty a vlhkosti, také hrozí napadení dřevokaznou houbou či hnilobou. Tato rizika jsou však eliminována kvalitními lepenými profily s hloubkovou a povrchovou úpravou ochranným lakem.

Vstupní dveře a jejich zabezpečení

U vstupních dveří je potřeba dbát na bezpečnost a chránit tak svůj majetek před zloději. Dveřní kování je tvořeno vícebodovými uzávěry zabraňující vzájemnému odtlačení rámu a křídla dveří a jejich vypáčení. Některé typy dveřního kování poskytují ochranu již při přitažení dveřního křídla díky integrovanému mechanickému spouštěči, který při zavření dveří způsobí vyjetí střelkového čepu a otočného háku. Vstupní dveře je možné doplnit o další bezpečnostní dveřní kování v podobě přídavného zámku se závorou.

HS portál - zdvižně posuvné dveře
HS portál – zdvižně posuvné dveře

Posuvné dveře HS portál

Vstupní dveře nejsou jedinou slabinou domu, kudy může zloděj do domu vniknout. Balkónové dveře představují stejné, ne-li vyšší riziko. Moderním způsobem, jak provést prosklení velkých ploch a přitom kdykoli propojit interiér s terasou či zahradou, je instalování zdvižně posuvných dveří, tzv. HS portálu. Zašupovací dveře tohoto typu nabízí vysoký komfort, maximum světla a moderní designový vzhled. Dveře se pohybují po zabudované kolejničce, jejich ovládání je tedy velmi jednoduché, a přitom díky několika bezpečnostním prvkům nabízí maximální bezpečnost. Zašupovací dveře jsou standardně vybaveny bezpečnostními hřibovými čepy a rámovými uzávěry, které umožňují křídlo zaaretovat v jakékoli poloze, tedy i pár centimetrů od úplného zavření, čímž je zajištěno spárové větrání zaručující optimální výměnu vzduchu bez rizika vniknutí cizí osoby.


Nezávazná poptávka

  • Zadání poptávky je ZDARMA.
  • Poptávka NENÍ závazná, nemusíte si tedy žádnou z nabídek vybrat.
  • Porovnáním nabídek ušetříte až 30 % nákladů.
Obecná poptávka - IN3

Místo realizace

Kontaktní údaje

Souhlas s obchodními podmínkami a pravidly ochrany osobních údajů

Nezávazná poptávka


  • Zadání poptávky je ZDARMA.
  • Poptávka NENÍ závazná, nemusíte si tedy žádnou z nabídek vybrat.
  • Porovnáním nabídek ušetříte až 30 % nákladů.
Obecná poptávka

Místo realizace

Kontaktní údaje

Souhlas s obchodními podmínkami a pravidly ochrany osobních údajů