HS portal – to jsou posuvné balkónové dveře

Posuvné dveře jistě naprostá většina lidí zná. Často se posuvné dveře používají v interiérech jako alternativa ke klasickým křídlovým dveřím. Nutno ale říci, že existuje ještě jiná varianta dveří. Ta nese označení HS portal. I tady mluvíme o posuvných dveřích, ale takových, které jsou předurčeny pro použití v exteriéru, a které zaujmou svojí netradiční konstrukcí.

Co jsou to posuvné dveře HS portal?

Označení HS portal vzniklo jako zkratka dvou slov, a to Hebe Schiebe. Jaká je hlavní charakteristika těchto posuvných dveří? Odpověď je jednoduchá. Dají se totiž označit jako zdvižné posuvné dveře, což jasně napovídá tomu, že mají specifickou konstrukci. Ta napomáhá tomu, že manipulace s danými dveřmi je velmi snadná. Pro posun dveří stačí naprosté minimum vynaložené síly. Dnes se jedná o řešení, které je velmi populární především v moderních rodinných domech.

Zdvižné posuvné dveře se hodí zejména pro přístup na terasu či na zahradu
Zdvižné posuvné dveře se hodí zejména pro přístup na terasu či na zahradu

Velké prosklené křídlo

Jak jsme již zmínili, posuvné dveře HS portal by neměly být srovnávány s klasickými vnitřními posuvnými dveřmi. Toto řešení se mnohem více podobá francouzskému oknu. Jedná se totiž o velkou prosklenou stěnu, která však na rozdíl od oken nemá pevné umístění. Křídlem těchto dveří lze posunovat, což se hodí nejenom v případě větrání, ale také tehdy, kdy jako obyvatel domu chcete vyjít na terasu, pergolu či zahradu, což je další praktickou funkcí těchto dveří. Dokážou nabídnout možnost jednoduchého propojení interiéru s exteriérem. Vzhledem ke skleněné výplni také zajistí dostatečný přísun světla do každého interiéru.

Na jakém principu funguje posun?

Klasické posuvné dveře se pohybují po kolejnici, obdobně je tomu i u těchto dveří. Zde však mluvíme o zcela inovativním konceptu. Při otočení kliky se dveře nadzvednou ze zajištěné polohy na kolejnici, a i když křídlo váží i několik set kilogramů, jeho pohyb je vskutku jednoduchý. Není třeba vynakládat žádnou extra velkou sílu. Dveře lze odtlačit pohodlně jednou rukou, a to díky speciálnímu pojezdovému mechanismu, který je ukrytý uvnitř dveřního křídla. Tyto inovace se samozřejmě podepisují i na ceně. Cena HS portalu je proti klasice vyšší, ale na druhou stranu se zde platí za moderní a elegantní řešení.


Pasport budovy - nezávazná poptávka

  • Zadání poptávky je ZDARMA.
  • Poptávka NENÍ závazná, nemusíte si tedy žádnou z nabídek vybrat.
  • Porovnáním nabídek ušetříte až 30 % nákladů.
Okna - IN
Materiál rámu okna:
ks

Detail poptávky

Typ zasklení okna:
Poptávám:

Místo realizace

Kontaktní údaje

Souhlas s obchodními podmínkami a pravidly ochrany osobních údajů

HS portal skvěle propojuje interiér s exteriérem
HS portal skvěle propojuje interiér s exteriérem

Jaké jsou další přednosti?

Ty hlavní, spojené s využitím a se snadným ovládáním, jsme již zmínili. Dále nezapomeňme na vynikající tepelně izolační vlastnosti dveří, díky čemuž se toto řešení může hodit i do pasivních domů. Posuvné dveře jsou standardně zaskleny izolačním dvojsklem, příp. izolačním trojsklem, které propouští minimum tepelné energie. Kladem jsou také vysoké solární zisky, které se hodí hlavně v zimním období a chladnějších dnech. HS portalem orientovaným na jih prostoupí značné množství slunečního záření, které poskytuje dostatek energie pro vytopení místnosti v průběhu dne. Obě tyto výhody naznačují, že cena HS portalu nemusí být se zohledněním energetických úspor nijak vysoká a investice do tohoto řešení se může vyplatit.

Také nelze zapomínat na výborné zabezpečení celého systému, ale i možnost využití integrovaného stínění. Všechny klady doplňuje také možnost výroby a montáže dveří na míru, tedy v jakémkoli rozměru dle přání investora, specifika stavby a montážního otvoru.

Související články

Jaká okna vybrat, aneb dvojsklo či trojsklo?

Zaujme také design?

Čím představení tohoto inovativního produktu zakončit? Rozhodně jeho designem, který se odvíjí jak od použitých materiálů, tak i od samotného provedení. HS portal lze realizovat v různých materiálových kombinacích. Kde je kladen důraz na přírodní materiály, tam zaručeně nadchne celodřevěné provedení. Do ryze moderních a nadčasových interiérů se zase hodí provedení v kombinaci s hliníkem. Povedeně a zajímavě však vypadá i třetí varianta se skrytými rámy. Samozřejmostí jsou také individuální úpravy s ohledem na výběr druhu dřeviny či jednotlivých povrchových úprav. Vzhled posuvných dveří tak lze přizpůsobit vkusu, ale i nádechu konkrétnímu interiéru.

Tip: Chystáte se na montáž oken? Na konci článku najdete formulář pro porovnání nabídek firem ve vašem okolí. Zdarma a bez práce si tak najdete tu nejvýhodnější.

Nezávazná poptávka - výroba a montáž oken


  • Zadání poptávky je ZDARMA.
  • Poptávka NENÍ závazná, nemusíte si tedy žádnou z nabídek vybrat.
  • Porovnáním nabídek ušetříte až 30 % nákladů.
Okna
ks
Materiál rámu okna:
Typ zasklení okna:
Poptávám:

Místo realizace

Kontaktní údaje

Souhlas s obchodními podmínkami a pravidly ochrany osobních údajů