Postele Boxspring – kontinentální postele | stavimbydlim.cz
leaderboard

Postele Boxspring – kontinentální postele

Fotovoltaika - úspory
Fotovoltaika - úspory

Už jste někdy slyšeli o postelích typu Boxspring? Postele Boxspring jsou tvořeny více různými matracemi ve správném pořadí. Klasická postel má nosný postelový rošt, na kterém je položená matrace. U postelí Boxspring však mohou být až 3 matrace zaručující maximum pohodlí.

Také vás jistě nebaví vstávat s bolavými zády. Kvalitní spánek je základem vydařeného dne. Proto je nutné dbát na správný výběr nejen postelového roštu, ale zejména matrace. Kvalitní matrace správné tuhosti dle vašich proporcí vám zajistí klidný spánek.

postel boxspring
Kontinentální postel typu Boxspring (pixabay.com)

Pokud si však přejete maximum pohodlí, postele Boxspring jsou zrozené přímo pro vás. Postele Boxspring (nebo také kontinentální postele) jsou tvořeny spodním nosným dřevěným rámem s postelovým roštem, na kterém je položená spodní pružinová matrace. Ta slouží jako nosný základ pro vrchní matraci. Vrchní matrace kontinentální postele je zpravidla taštičková, nebo je vyrobená z paměťové pěny.

Kombinace těchto dvou matrací zajišťuje rovnoměrné rozložení váhy těla, tvar matrace se přizpůsobí tělu a poskytuje tak optimální podporu pro páteř.

Kdo chce ještě větší pohodlí, může zvolit třetí funkční vrstvu kontinentální postele. Tzv. Tooper je vrchní matrace vyrobená z paměťové pěny, která se dokonale přizpůsobí tvaru těla a poskytuje tak prvotřídní podporu hlavy a páteře v jakékoli poloze.

TIP: Zdražila Vám elektřina? Fotovoltaická elektrárna s dotací až 220 000 Kč Vám ročně uspoří desítky tisíc a investice se Vám vrátí během několika let. Spočítejte se zdarma výši investice a roční úspory v této kalkulačce.

Jednou z výhod postele Boxspring je její výška. Jelikož tři na sobě položené matrace mají poměrně velkou tloušťku, jsou kontinentální postele poměrně vysoké. To ocení zejména starší lidé, kteří mají problémy s klouby. Každý, kdo přešel z nízké postele na postel vyšší, jistě potvrdí, že vstávání z vysoké postele je daleko jednoduší a pohodlnější.

Jak velkou postel Boxspring zvolit?

Postele bospring jsou standardně prodávány jako manželské. Jejich standardní šířka je tedy cca 180 cm. Délka postele se odvíjí od výšky osoby, která na posteli bude spát. Obvyklá délka matrace je 200 cm a ve většině případů postačí, ovšem správná délka matrace je alespoň o 20 cm větší než výška osoby. Pokud se chcete dozvědět více o výběru matrace, doporučujeme přečíst článek jak vybrat kvalitní matraci.

Poptejte cokoli


Zajistíme Vám více nabídek pro porovnání.


  • Zadání poptávky je zdarma.
  • Poptávka není závazná, nemusíte si tedy žádnou z nabídek vybrat.
  • Nabídky od firem si můžete porovnat přímo v e-mailu.
Obecná poptávka

Kontaktní údaje

Souhlas s obchodními podmínkami a pravidly ochrany osobních údajů
 
blank
blank
FVE exit