Proč dát přednost PVC fóliím před asfaltovými pásy?

Vlhkost je úhlavní nepřítel každé stavby. Nejenže působení vlhkosti na konstrukcích domu zapříčiní nevzhlednou degradaci materiálu, ale především konstrukce ztrácí své původní vlastnosti, jako jsou nosnost, stabilita a tepelně technické vlastnosti.

Jak se proti vlhkosti bránit?

Pro vytvoření funkční hydroizolace spodní stavby slouží asfaltové pásy a hydroizolační PVC fólie. Asfaltové pásy se ve stavebnictví využívají déle než PVC fólie, nicméně díky rychlému vývoji se hydroizolační fólie dostávají do popředí, což je dáno zejména výbornými technickými vlastnostmi těchto fólií a jejich jednoduchou aplikací.

Hydroizolační fólie najdou uplatnění při hydroizolaci spodní stavby, ploché a šikmé střechy, terasy, balkónu, ale i při stavbě zahradního jezírka, bazénu nebo sklepu.

Aplikace hydroizolace z PVC fólií

Zhotovení hydroizolační vrstvy z PVC fólií je oproti aplikaci asfaltových pásů snazší a rychlejší. Je to dáno zejména menší plošnou hmotností a tloušťkou fólie. PVC fólie jsou až 3× lehčí (plošná hmotnost pásu je 1,7 – 2,0 kg/m2), 3× tenčí (tloušťka pásu je 0,5 – 2,0 mm) a zatímco se asfaltové pásy pokládají zpravidla ve dvou až třech vrstvách, hydroizolace z PVC fólie se pokládá v jedné vrstvě. Ke kotvení fólií také není potřeba propan-butanový hořák pro celoplošné natavení. Fólie se k podkladu nejčastěji kotví mechanicky a spoj pásů se lepí speciálním lepidlem nebo taví horkovzdušnou pistolí.

PVC fólie jsou nepostradatelné zejména při izolování členitých konstrukcí s četnými rohy, kouty, výčnělky a v případě střech i s prostupy (komíny, odvětrací potrubí). Nejenže se tyto kritické detaily PVC fólií snáze izolují, ale na trhu jsou k dostání poplastované profily usnadňující realizaci hydroizolace. Profil se mechanicky ukotví na požadované místo a fólie se k němu přitaví pomocí horkého vzduchu. K sehnání jsou rohové profily, okapnice, úhelníky, závětrné lišty, střešní vpustě, balkónové chrliče a prostupy pro kabely s integrovaným PVC límcem.

Tip: Plánujete vlastní projekt? Na konci článku najdete formulář pro porovnání nabídek firem ve vašem okolí. Zdarma a bez práce si tak najdete tu nejvýhodnější.

Nevýhody PVC fólií

Jako každý izolační materiál i PVC fólie má své nevýhody. Kvůli své malé tloušťce jsou náchylné na mechanické poškození a jelikož se aplikují pouze v jedné vrstvě, je třeba dbát zvýšené opatrnosti při aplikaci fólií a provádění spojů. Důležitá je následná kontrola těsnosti.

Kvůli chemickému složení se měkčené PVC fólie (mPVC) nesnesou s některými materiály, nejčastěji s polystyrenem EPS. Problém tak může vzniknout při izolování podlahy na terénu, balkónu, terasy, nebo ploché střechy. V případě použití polystyrenu a fólií mPVC je nutné tyto materiály oddělit separační vrstvou z geotextílie.

Pokud potřebujete poradit s výběrem vhodné hydroizolační PVC fólie, obraťte se na odborníky z firmy Izolace Slavík, působící v jihlavském okrese, na stránkách www.slavik-izolace.cz, kteří vám zaručí vhodný výběr a prodej izolačního materiálu a v případě potřeby i jeho montáž.

Nezávazná poptávka


  • Zadání poptávky je ZDARMA.
  • Poptávka NENÍ závazná, nemusíte si tedy žádnou z nabídek vybrat.
  • Porovnáním nabídek ušetříte až 30 % nákladů.
Obecná poptávka

Místo realizace

Kontaktní údaje

Souhlas s obchodními podmínkami a pravidly ochrany osobních údajů