Stojací lampy v pěti rolích

Stojací lampa byla tradičně považována za takzvanou čtecí lampu. Designéři však neustále přichází s novými a novými nápady, pokud jde o design těchto svítidel, a tím se mění i jejich role v interiéru.

1. Pomocníci pro čtení

Role čtecích lamp mají stojací lampy samozřejmě i dneska. I když zdaleka nejde o roli jedinou. Majestátně stojí vedle samostatných křesel, často honosných ušáků, sklápěcích křesel do pololehu, nebo vedle stolečků s křesílkem. Je příjemné se pod lampou usadit s novinami, časopisem nebo s knížkou. Dnes už ale též notebookem v klíně, s tabletem či s čtečkou e-knih. Z tohoto důvodu je vhodné, když mají stojící lampy regulaci intenzity osvětlení. Pro čtení přece jenom oceníme osvětlení spíše tlumenější. Řešením je též možnost polohování světla tak, abychom jej natočili třeba směrem ke zdi a získali tak jenom odraz světla.

2. Světlo pro náladu

Stojací lampy mají i roli náladového osvětlení. Nachází se obvykle v rozích místnosti, kdy večer nahradí velká stropní světla. Světlo je obvykle směřováno do stropu, proto je více rozptýlené a méně intenzivní. Opět se hodí regulace intenzity, případně stmívač. Mohou mít i žárovku s možností regulace barvy světla. Pak se však žádá, aby měla stojací lampa velice střízlivý moderní design.

3. Lepší než noční lampička

Tyto vznešené krásky se probojovaly již i do našich ložnic. Kdo by si dnes na noční stolek pokládal noční lampu, která zabere celou jeho plochu? Navíc design našich ložnic se mění. Mnohdy noční stolky postrádáme zcela, nebo mají tvar nevhodný k postavení menší lampičky. Pokud se tedy nerozhodnete noční lampu řešit upevněním na zeď za záhlaví, je nasnadě využít stojací lampy. Vypadají velice efektně, mnohdy mohou mít dvojí osvětlení – jedno do stropu, druhé bodové, vhodné pro čtení v posteli. Ložnice s nimi dostane zajímavější styl, který si rychle oblíbíte.

Stojací lampy v interiéru navozují příjemnou náladu
Stojací lampy v interiéru navozují příjemnou náladu

4. V zástupní roli stropních svítidel

Nad jídelním stolem jsme byli zvyklí mít lampu. Stejně tak osvětlovat seshora obývací část se sedací soupravou a konferenčním stolkem. Tuto roli však dnes dovedou převzít i stojící lampy s dlouhými rameny. Mnohdy mají efektně oblé rameno a designové stínítko. Často napodobují svým tvarem industriální styl, nebo se pyšní naprosto minimalistickým řešením. V tomto případě s nimi svítíme poměrně hodně, a proto se oplatí zvážit LED stojací lampy, které zcela zásadně šetří naši peněženku, pokud jde o spotřebu elektrické energie.


Nezávazná poptávka

  • Zadání poptávky je ZDARMA.
  • Poptávka NENÍ závazná, nemusíte si tedy žádnou z nabídek vybrat.
  • Porovnáním nabídek ušetříte až 30 % nákladů.
Obecná poptávka - IN3

Místo realizace

Kontaktní údaje

Souhlas s obchodními podmínkami a pravidly ochrany osobních údajů

5. Tam, kde bychom je nečekali

Vzhledem k jejich původní tradiční roli existuje i mnoho dalších ještě nezvyklejších míst, než jsme již jmenovali, kde bychom je nečekali. Co třeba chodba a předsíň? Nebo toaleta? Případně podesta někde v podkroví. Čím netradičnější místo pro stojací lampu ve svém domě, bytě, ateliéru nebo dokonce ve firmě objevíte, tím více vynikne krása těchto svítidel.

Pryč s konzervativní nudou

Nebojte se experimentovat. Osvětlení dává našemu bydlení atmosféru i funkci nevyužitým koutům. Představte si třeba v podkroví vašeho domu tmavý kout, který používáte leda tak k odklizení vysavače. Tomu najděte jiné místo, vsuňte tam rozkládací matraci s hezkým čalouněním, pár polštářků a jednu hřejivou deku. Na zem si dejte k ruce pár oblíbených knih a místo osvětlete stojací lampou. Máte svůj ráj na zemi.

Nezávazná poptávka


  • Zadání poptávky je ZDARMA.
  • Poptávka NENÍ závazná, nemusíte si tedy žádnou z nabídek vybrat.
  • Porovnáním nabídek ušetříte až 30 % nákladů.
Obecná poptávka

Místo realizace

Kontaktní údaje

Souhlas s obchodními podmínkami a pravidly ochrany osobních údajů