Terasa na terčích

nacenění

Terasa se v posledních letech stává součástí čím dál většího množství domů. Není se čemu divit, tento prvek v teplých měsících někdy i dost zásadně zvětšuje užitnou plochu našeho bydlení. Terasa napojená například na obývací pokoj francouzskými dveřmi skýtá mnoho možností trávení společného rodinného času třeba při společném stolování nebo při rodinných oslavách. Ne vždy je však realizace terasy snadná a bezproblémová. Příčin komplikací se stavbou terasy nebo dokonce i jejího úplného zamítnutí může být několik. Ať už je to nerovnost terénu, nevhodné podloží nebo nechuť k náročným stavebním pracím, jako je například ukotvení základů prostřednictvím betonových soklů.

Naštěstí moderní stavební technologie jdou neustále kupředu a aktuálně největším trendem při budování terasy jsou výškově stavitelné terče. Pokud jste o nich ještě neslyšeli, nechce se inspirovat v následujících řádcích.

Rektifikační terče jsou plastové terče se základnou kruhového průřezu, k jejichž upevnění nepotřebujete beton ani cement. Na noze z tvrzeného plastu se nachází terč, na který se upevňuje zvolený prvek (prkno,dlažba…) vaší terasy. Můžeme vybírat z terčů různých výšek tak, aby nám dokonale vyhovovaly.

Terasové prkno cinkový akát
Terasové prkno cinkový akát

Výhodou těchto terčů je jejich výšková nastavitelnost. Dodávají se sestavy s různou výškou.

Tip: Chystáte se na novou zámkovou dlažbu? Na konci článku najdete formulář pro porovnání nabídek firem ve vašem okolí. Zdarma a bez práce si tak najdete tu nejvýhodnější.

Výškově regulovatelné terče (tzv. rektifikační) se zpravidla dodávají v několika velikostech s rozdílnou variabilitou výšky. Výška jednoho terče tak může být například v rozmezí 22-35 mm, 35-55 mm, 55-95 mm a tak podobně. Díky těmto terčům můžete vyrovnávat nerovnosti terénu bez nutnosti odrývat nebo naopak navážet zeminu. Navíc ušetříte čas, který je nutný ke slehnutí případného závozu.

Nemusíte se bát, že by kruhové terče na okrajích vaší terasy nějak narušovaly její vzhled nebo trčely zpod terasy. Aby nemohlo dojít k úrazu nebo zlomení přečnívající části, dají se terče podle předem naznačených spár dělit.

Pokud uvažujete o zhodnocení svého bydlení pořízením nové terasy, ale do teď jste si nebyli jisti, zda je dobré se do toho pouštět, prostudujte si nabídku výškově stavitelných terčů a dodejte si odvahy, určitě nebudete litovat.

Nezávazná poptávka


  • Zadání poptávky je ZDARMA.
  • Poptávka NENÍ závazná, nemusíte si tedy žádnou z nabídek vybrat.
  • Porovnáním nabídek ušetříte až 30 % nákladů.
Zámková dlažba
Vyberte typ zámkové dlažby:

Section

m

Místo realizace

Kontaktní údaje

Souhlas s obchodními podmínkami a pravidly ochrany osobních údajů