Tipy pro výběr garážových vrat | stavimbydlim.cz
Home Stavba domu Dveře a vrata Tipy pro výběr garážových vrat

Tipy pro výběr garážových vrat

0

Požadavků na garážová vrata je hodně. Nejde pouze o vzhled, ale také o funkčnost, pohodlné ovládání, dlouhou životnost, kvalitu a bezpečnost. Možná vám z toho jde hlava kolem, vybrat ta pravá není jen tak a nejde o malou investici. Zde je pár tipů, jak na to.

Jaký druh vrat bude ten pravý

Především do každé garáže bude pasovat něco jiného, každá má na vrata odlišné požadavky, a každý majitel je trochu jiný. Ve výsledku je to „sto garáží, sto jiných vrat“. Ta, která si vybral soused, se vám vůbec nemusí hodit, dejte na vlastní rozum. Nejprve je nutné vybrat, který typ vrat bude ten pravý. Sekční vrata se zasouvají pod strop a chybu s nimi neuděláte ve většině garáží. Posuvná vrata vyřeší problém v garážích s nízkým stropem a tam, kde se přes garáž vstupuje do domu. Vrata dvoukřídlá jsou klasická a nezmění příliš vzhled garáže ani domu. Rolovací vrata šetří místo pod stropem, rolují se do boxu.

Sekční garážová vrata
Sekční garážová vrata (zdroj: www.lomax.cz)

Kvalita a dlouhá záruka

Nekvalitních výrobků s nejasným původem z různých zemí světa je na trhu spoustu. Opravdu vám stojí za to? Není lepší vsadit na renomovaného výrobce, nejlépe z ČR? Rozdíl bývá i v délce záruky, pokud si výrobce za svým počinem stojí, nebojí se dát záruku třeba až 10 let. Nekvalita se může projevit nejen na mechanismu otevírání a krátké životnosti materiálu, ale i na dekoru, který nevydrží dlouho pěkný a poškozená místa budou garáž hyzdit.

Garážová vrata vyrobená na míru

Nechat si vyrobit vrata na míru je poměrně běžná záležitost, rozhodně se už nemusíte přizpůsobovat výrobci a dělat zbytečné kompromisy. Proto hledejte takového výrobce, který vyrobí vrata podle vašich požadavků, a nebudete si za to muset zbytečně připlácet.

Jaké služby jsou v ceně?

Zajímejte se o tom, jaké služby jsou v ceně pořízení nových vrat. Například zaměření otvoru byste neměli provádět sami, pokud tomu náležitě nerozumíte, aby vrata dobře seděla, je to totiž jedna ze zásadních věcí.

Autor neznámý. 5 užitečných tipů, jak si vybrat správná garážová vrata. [online]. [5.4. 2016]. Dostupné z: <http://www.lomax.cz/blog/5-uzitecnych-tipu-jak-si-vybrat-spravna-garazova-vrata.html >