Trámy jako součást interiéru

nacenění

Pokud vlastníte podkroví byt, nebo třeba přestavujete starou půdu na novou půdní vestavbu, ve většině případů se setkáte s otázkou, co se starými trámy v prostoru. Jestli je skrýt nebo je naopak přiznat a vhodně zakomponovat do prostoru, a co s nimi, pokud již nejsou v nejlepším stavu.

Zásadní pro jakoukoliv další práci je stav trámů. Pokud je evidentní, že jsou napadené dřevokazným hmyzem, houbou, nebo ztrouchnivělé, je potřeba je ošetřit. K tomu slouží bruska a kovový kartáč, který vyhladí ztrouchnivělá místa. Důležité je, aby trámy byly obroušeny až na tvrdé a zdravé dřevo. Pokud se ovšem jedná o  starou a neudržovanou půdu, ze které se teprve bude byt vytvářet, stává se, že je nutné některé trámy vyměnit. O to se nikdy nepokoušejme sami. Zvláště, pokud se jedná o trám nosný. K výměně trámů je potřeba podpěr, které Vám nainstalují odborníci.

Pokud máme trámy takto ošetřené, můžeme s nimi dále pracovat. Trámy je možné zakrýt, například podhledem nebo stropem ze sádrokartonu. Ale je to samozřejmě škoda, pokud se již v prostoru vyskytuje takto zajímavý prvek, ho nevyužít. Jedná se o zajímavý prvek, který se opět stává velmi moderním doplňkem současného bydlení, které se navrací k inspiracím starobylých chalup a tradičního bydlení na venkově.

Pokud se tedy rozhodneme s trámy pracovat, určitě se investice do jejich ošetření vyplatí, jelikož dají Vašemu domovu netradiční a zajímavý vzhled.

Prvním krokem po obroušení trámů je jejich nátěr přípravkem proti dřevokazným škůdcům a houbám. Vhodné jsou dva nátěry, aby byl přípravek opravdu účinný. Používá se i jako prevence proti napadení houbami nebo hmyzem.

Tip: Plánujete vlastní projekt? Na konci článku najdete formulář pro porovnání nabídek firem ve vašem okolí. Zdarma a bez práce si tak najdete tu nejvýhodnější.

Druhým krokem potom je natření lazurou, kterou pořídíme i barevnou. Následně se trámy nalakují. Laky se dají sehnat v matu, lesku či pololesku.

A co dělat, pokud nebydlíte v půdní vestavbě nebo trámy doma nemáte? Řešením jsou umělé trámy, které dokonale imitují ty opravdové. Jsou vyrobené z polyuretanu, tudíž jsou lehké a dobře se s nimi manipuluje. Jejich dekor je tak věrohodný, že je na první pohled od dřevěných trámů ani nerozeznáte.

Nezávazná poptávka


  • Zadání poptávky je ZDARMA.
  • Poptávka NENÍ závazná, nemusíte si tedy žádnou z nabídek vybrat.
  • Porovnáním nabídek ušetříte až 30 % nákladů.
Obecná poptávka

Místo realizace

Kontaktní údaje

Souhlas s obchodními podmínkami a pravidly ochrany osobních údajů