Výhody sekčních garážových vrat | stavimbydlim.cz
Home Stavba domu Dveře a vrata Výhody sekčních garážových vrat

Výhody sekčních garážových vrat

0

Do většiny garáží se hodí sekční garážová vrata. Mají mnoho pozitivních vlastností a především po otevření nezabírají téměř žádné místo a do prostoru v garáži nijak negativně nezasahují. Princip spočívá v tom, že se jednotlivé sekce vrat zasouvají pod strop, vrata fungují jako ucelený systém. Skládají se z vodících lišt, pantů, pružin, koleček, hřídele a především samozřejmě z jednotlivých sekcí.

Sekční garážová vrata se hodí téměř ke každé garáži
Sekční garážová vrata se hodí téměř ke každé garáži (zdroj: www.almma.cz)

Princip fungování a bezpečnost

Sekční vrata bývají tvořena několika panely, většinou šesti až osmi, které se pohybují po kolejnicích svisle a u stropu pak zahnou do vodorovné polohy. Existují dokonce i sekční vrata, která se zasouvají nikoliv pod strop, ale do strany. Myšleno je samozřejmě na bezpečnost, kvalitní vrata jsou opatřena takovými prvky, aby nehrozilo zranění při zasouvání nebo vysouvání vrat a nemohli jsme si mezi jednotlivé sekce přivřít prsty.

Do jakých garáží se hodí?

Na rozdíl od vrat rolovacích jsou bezpečnější, hůře přes ně proniknou zloději, nejsou tak hlučná a mnohem lépe tepelně izolují. Hodí se tedy i pro garáže vytápěné. Snadno se ovládají a hodí se pro jakoukoliv garáž, dokonce i pro tu, která je umístěna v blízkosti silnice nebo chodníku. Hodí se i pro velké stavební otvory a snesou velmi časté používání. Co se týká údržby, ta je zcela nenáročná. Jako u ostatních moderních typů vrat, můžete si i u sekčních vybrat vzhled téměř jakýkoliv, ze široké škály povrchových úprav, barev a zdařilých imitací dřeva.

Elektrické ovládání pro dostatečné pohodlí

Ovládání volíme u sekčních vrat dálkové, na elektrický pohon. Mohou se samozřejmě v případě potřeby ovládat i manuálně, někomu to tak zkrátka více vyhovuje a nemusíte se bát, co se stane, když vypadne elektřina. S elektrickým pohonem nebudete muset kvůli otevírání nebo zavírání vrat vystupovat z vozu, což je asi největší benefit.

Zdroj:

www.lomax.cz