Výška hydroizolace nad terénem

Pro dlouhou životnost vaší stavby je třeba hledět hlavně na správný výběr hydroizolace a její samotnou aplikaci. Při špatném provedení nebo poškození by stavba mohla časem začít vlhnout. Následné dodatečné opravy bývají velmi finančně náročné.  Určitě vás také zajímá, jaká je minimální výška hydroizolace nad terénem. Téma hydroizolace se vám pokusíme v tomto článku trochu objasnit.

Minimální výška hydroizolace nad terénem

Častou chybou bývá zaříznutí hydroizolace na líci zdiva v minimální výšce nad terénem. Pamatujte, že hydroizolace by měla být vyvedena minimálně 30 cm nad úrovní upraveného terénu.

Výška hydroizolace nad teréenem - asfaltové pásy
Výška hydroizolace nad terénem musí být minimálně 300 mm. Přesah asfaltového pásu se následně přitaví na stěnu domu.

K čemu slouží hydroizolace?

Cílem hydroizolace základů je především ochrana konstrukce proti tlakové a volně stékající vodě. Pokud vám byl na stavbě naměřen radon, i k tomu slouží aplikace hydroizolace spodní stavby. Také zamezuje prostupu zemní vlhkosti a vody do konstrukce, což má po delším čase za následek vlhnutí konstrukce a potřebnou dodatečnou opravu. Mimo jiné odolává také agresivním vodám v půdě, kořenům a plísním.

Materiál hydroizolace spodní stavby

Sortiment hydroizolačních materiálů je v dnešní době velmi široký. Výběr hydroizolace je individuální podle umístění, ale i materiálu stavby. Pokud si nejste jisti, určitě se poraďte s vyškolenými odborníky ve specializovaných prodejnách. Případně se obraťte na realizační firmu, která zajistí nejen materiál, ale postará se o samotnou aplikaci.

Asfaltové pásy jsou většinou vyztužené nosnou vložkou například ze skelné rohože, hliníkové fólie nebo polyesterového rouna. Aplikují se natavováním přímo na očištěný podklad.


Nezávazná poptávka

  • Zadání poptávky je ZDARMA.
  • Poptávka NENÍ závazná, nemusíte si tedy žádnou z nabídek vybrat.
  • Porovnáním nabídek ušetříte až 30 % nákladů.
Obecná poptávka - IN3

Místo realizace

Kontaktní údaje

Souhlas s obchodními podmínkami a pravidly ochrany osobních údajů

Plastové fólie vyrobené z PVC nebo PE v různých délkách i tloušťkách. Pásy se mezi sebou spojují horkovzdušně. Jsou velmi odolné a výhodou je velká přizpůsobivost k podkladům.

Bitumenové nátěry neboli stěrková hydroizolace. Jejich aplikace je velmi rychlá a nevznikají zbytečné spáry.

Nezávazná poptávka


  • Zadání poptávky je ZDARMA.
  • Poptávka NENÍ závazná, nemusíte si tedy žádnou z nabídek vybrat.
  • Porovnáním nabídek ušetříte až 30 % nákladů.
Obecná poptávka

Místo realizace

Kontaktní údaje

Souhlas s obchodními podmínkami a pravidly ochrany osobních údajů