Výška venkovní zásuvky od země

soutez

Snad každý, kdo tráví nějaký ten čas na zahradě, potřebuje i venku sem tam k práci či zábavě elektrickou energii. Abyste se pak vyhnuli složitému natahování prodlužovacích kabelů, pokaždé když potřebujete připojit vrtačku, rádio nebo jiné elektrické zařízení, je vhodné vybudovat venkovní zásuvky. Při zřizování venkovní zásuvky je důležité věnovat pozornost několika parametrům a důležitá je pak výška venkovní zásuvky, aby nedošlo k nějakému problému.

Minimální a doporučená výška venkovní zásuvky od země

V interiéru se dnes již zásuvky umisťují ve většině případů dle přání investora, tedy majitele objektu, minimálně však 20 cm nad úrovní čisté podlahy (více v tomto článku). V exteriéru je to pak s umístěním zásuvky jen o něco málo složitější, protože minimální výška venkovní zásuvky od země musí činit 60 cm, doporučená výška je pak 1 m, zejména v oblastech s vyšší sněhovou pokrývkou. Externě používané zásuvky pak musí mít krytí, které zamezí zatečení vody při dešti nebo sněžení.

Výška venkovní zásuvky nad terénem je minimálně 60 cm.
Výška venkovní zásuvky nad terénem je minimálně 60 cm.

Při umístění venkovních zásuvek nás zajímá nejen výška venkovní zásuvky

Při plánování umístění venkovních zásuvek bychom měli přihlížet nejen k našim potřebám, ale také tomu, zda se jedná o návětrnou nebo závětrnou stranu. Zásuvky obecně doporučujeme umístit na závětrnou stranu, aby byly kryty proti povětrnostním vlivům a zároveň tak, aby nebyly příliš vystaveny přímému slunečnímu svitu, protože pak se může rapidně zkracovat životnost materiálu, ze kterého jsou zhotoveny.

Jak daleko od bazénu umístit zásuvku

V případě, že chcete umístit zásuvku v okolí vašeho bazénu, jsou požadavky na umístění zásuvky ještě trochu náročnější. Protože kromě požadavků na výšku venkovní zásuvky je zde ještě požadavek na vodorovnou vzdálenost od bazénu, v tomto případě by měla být zásuvka vzdálena minimálně 200 cm vodorovně od vodního zdroje (vašeho bazénu).

Nezávazná poptávka


  • Zadání poptávky je ZDARMA.
  • Poptávka NENÍ závazná, nemusíte si tedy žádnou z nabídek vybrat.
  • Porovnáním nabídek ušetříte až 30 % nákladů.
Obecná poptávka

Místo realizace

Kontaktní údaje

Souhlas s obchodními podmínkami a pravidly ochrany osobních údajů