Zařiďte si doma bydlení v bohémském stylu | stavimbydlim.cz
Home Bydlení Zařiďte si doma bydlení v bohémském stylu

Zařiďte si doma bydlení v bohémském stylu

0

Dnešní trendy se opět navrací k původním kořenům, což platí i u trendů v interiérech. Tzv. bohémský styl je inspirovaný generací 60. let amerických květinových dětí, lidí, kteří žili uměleckým a nespoutaným stylem života.

Pokud Vás začaly nudit klasické a prázdné moderní interiéry, perfektně sladěné a často působící sterilně, je tento styl přesně pro Vás. Je velmi hravý a variaci šitou na míru přesně sobě si v něm najde každý.

Styl je charakteristický hrou barev, motivů přírody a zvířat. Zdůrazňuje přirozenost člověka a jeho sounáležitost k přírodě. Interiér j vzdušný a velice útulný. Styl se nebojí přiznat různé konstrukce, jako jsou trámy v půdních vestavbách nebo použití hrubého betonu, který se dále neomítá.

Důležité jsou detaily, které zde tvoří mozaika zasazená do stěny sprchového koutu
Důležité jsou detaily, které zde tvoří mozaika zasazená do stěny sprchového koutu (zdroj: https://s-media-cache-ak0.pinimg.com/736x/7a/93/46/7a93466795d252382afd452df3660988.jpg)

Jedná se o velice neformální způsob života, který je v každém interiéru velmi osobitě vyjádřen. Pokud se byste si domov chtěli zařídit podobně, nehledejte v tom nic složitého.

Jedná se o vytvoření co nejpříjemnější a nejútulnější atmosféry. Tu dokážeme snadno navodit barevnými potahy na gauč, doplněnými polštářky v různých barvách. Stěny stačí prozářit barvami. Nebo je naopak postavit do kontrastu bílé barvy s ostatními barevnými doplňky. Typické je použití dřeva – jakýchkoliv doplňků z něho, od nábytku, po svícny nebo celé větve v interiéru. Příjemnou atmosféru také navodíte interiérovými rostlinami, kterými nemusíte šetřit. Typické je použití barevných kachliček a z nich vykládaných mozajek, které se nejlépe budou hodit do kuchyně nebo koupelny. Jako drobné dekorace také poslouží přírodní materiály. Můžeme použít lapače snů z peří, kameny nebo například svícny z kamenů.

Pokud Vás bohémský styl inspiroval, neváhejte se vrhnout do výroby nebo nakupování barevných potahů a doplňků, budete sami překvapeni, jak Váš domov prokoukne.

Kamila Ďuríková. HOME – byt, dům, styl, zahrada  [online]. 11. 4. 2016, [11. 4. 2016]. Dostupné z: ˂http://www.casopishome.cz/web/cz/clanky/2595/bohemsky-zivot˃

Koupelna inspirovaná bohémským stylem
Koupelna inspirovaná bohémským stylem (zdroj: http://2.bp.blogspot.com/-upWSnD2REfk/UVcU7njJuAI/AAAAAAAAAGY/RiZxjPZJ-_4/s1600/014f11e31065b1bc2f16d7c165a36b2e.jpg)
Typická jsou neformální posezení
Typická jsou neformální posezení (zdroj: http://www.stylemotivation.com/wp-content/uploads/2015/03/boho-1.jpg)
Hravá a barevná koupelna
Hravá a barevná koupelna (zdroj: http://1.bp.blogspot.com/-tUhOLhmUns4/UGkLKDKEbxI/AAAAAAAAKGQ/nyT1GwQsE6k/s1600/colors.jpg)
Obývák, do kterého přesahují rostliny z druhého patra
Obývák, do kterého přesahují rostliny z druhého patra (zdroj: http://hbz.h-cdn.co/assets/15/16/480×720/hbz-pinterest-boho-interiors-10.jpg)
Typicky barevný koberec, posezení a dekorace se zvířecími motivy
Typicky barevný koberec, posezení a dekorace se zvířecími motivy (zdroj: http://hbz.h-cdn.co/assets/15/16/hbz-pinterest-boho-interiors-14.jpg)
Kuchyně inspirovaná bohémským stylem
Kuchyně inspirovaná bohémským stylem (zdroj: http://www.thejungalow.com/wp-content/uploads/2016/02/Justina-Blakeney_Jungalow-kitchen-lr-25.jpg)
Typický interiér plný světla spojený s terasou
Typický interiér plný světla spojený s terasou (zdroj: http://cdn.decoist.com/wp-content/uploads/2014/06/Modern-living-room-embraces-a-chic-boho-style-and-simple-living.jpg)