Zazdění geberitu krok za krokem

Toužíte-li po pěkné a útulné koupelně, jistě bude vaší volbou i „Geberit“, neboli podomítkový splachovací modul pro závěsné WC či bidet. Díky Geberitu, který tak bude vlastně celý ukrytý ve zdi, nebudou ve vaší koupelně překážet žádné nádržky na vodu. Geberit však bude nutné obezdít, ale nemusíte se toho nijak bát, zazdění Geberitu není tolik složité a při troše šikovnosti to zvládnete i svépomocí. Pokud nevíte, jak zazdít Geberit, stačí se jen držet doporučeného návodu.

Jak zazdít Geberit – návod v několika krocích

 • Nejprve osaďte modul do správné výšky. K tomu vám poslouží natištěné pravítko na modulu a trocha měření. Dejte jenom pozor, abyste počítali výšku modulu od hotové podlahy, případně si výšku odměřte od vagrysu.

Co je to vagrys?

 • Vyzděte podezdívku pro Geberit, s přesahem cca 5 cm před něj. Na tento přesah budete dále přizdívat obezdění.
 • Obezděte Geberit tvárnicemi o šířce cca 5 cm, obezdění Geberitu navazuje na předchozí podezdívku. Obezdění neboli přizdívku můžete udělat buďto po celé ploše stěny, takže vám vznikne rovná zeď, nebo můžete přizdívku ukončit v libovolné výšce nad Geberitem, například podle velikosti obkladů, a vytvořit si díky tomu praktickou odkládací poličku.
 • Stěnu omítněte a obložte obkladačkami.
 • Osaďte WC
Osazení geberitu
Při osazení Geberitu si kromě roviny pohlídejte také správné výškové osazení. Vyházejte při tom od úrovně čisté podlahy.
Otvor pro zazdění Geberitu.
Otvor pro zazdění Geberitu.

Je rovněž možné pro Geberit místo obezdění realizovat předstěnu ze sádrokartonu, případně z jiného materiálu.

Co pro zazdění Geberitu použít

V první řadě budete pro zazdění Geberitu potřebovat materiál na obezdění, ideálně lehké tvárnice. Lze též použít i cihly, ale tvárnice mají tu výhodu, že jsou lehčí, lépe se upravují a snáze se do nich vyřezávají potřebné otvory nutné pro osazení vlastní záchodové mísy.

Dále budete potřebovat cementové lepidlo na tvárnice, plstěný pás nebo lepenku na obalení plastového kanalizačního potrubí, abyste je ochránili před poškozením.


Nezávazná poptávka

 • Zadání poptávky je ZDARMA.
 • Poptávka NENÍ závazná, nemusíte si tedy žádnou z nabídek vybrat.
 • Porovnáním nabídek ušetříte až 30 % nákladů.
Obecná poptávka - IN3

Místo realizace

Kontaktní údaje

Souhlas s obchodními podmínkami a pravidly ochrany osobních údajů

Z nářadí budete potřebovat pilu na tvárnice, kbelík, zednickou lžíci, vodováhu, vrtačku, šroubovák, klíč a samozřejmě metr a tužku.

Zazdění geberitu
Pro zazdění Geberitu použijte nejlépe tvárnice z plynosilikátu. Snadněji se upravuje na potřebný rozměr a tvar. Jemnější nerovnosti zarovnejte pomocí jádrové omítky.

Jak se Geberit osazuje

Osazení Geberitu na stěnu není nijak složité, navíc součástí každého balení je vždy podrobný návod, takže budete-li postupovat podle něj, nemáte co zkazit. Důležité je hlavně dodržet výškové osazení na zeď a dobře provést napojení na vodu a odpady. Vždy záleží na typu Geberitu a záchodu nebo bidetu.

Jak osadit Geberit:

 • Osaďte Geberit na místo, pečlivě změřte výšku a přišroubujte Geberit ke stěně.
 • Připojte odpadní kanalizaci, upravte si odpadní potrubí podle potřeby.
 • Nachystejte si přívod vody pro zabudovanou splachovací nádržku. Pracujte pečlivě a vše překontrolujte, protože netěsné spoje byste později těžko opravovali. Konečnou montáž přívodu vody proveďte až po kompletním namontování Geberitu. Vždy postupujte dle návodu výrobce.
 • Obezděte Geberit cihlami, případně obložte sádrokartonem, předstěnu obložte obkladem nebo omítněte.
 • Osaďte záchodovou mísu.

Pozor na to, abyste neořezali vyčnívající plastovou stěnu okénka, protože ta slouží pro namontování splachovacího tlačítka!

Tip: Plánujete vlastní projekt? Na konci článku najdete formulář pro porovnání nabídek firem ve vašem okolí. Zdarma a bez práce si tak najdete tu nejvýhodnější.

Nezávazná poptávka


 • Zadání poptávky je ZDARMA.
 • Poptávka NENÍ závazná, nemusíte si tedy žádnou z nabídek vybrat.
 • Porovnáním nabídek ušetříte až 30 % nákladů.
Obecná poptávka

Místo realizace

Kontaktní údaje

Souhlas s obchodními podmínkami a pravidly ochrany osobních údajů