Změna dodavatele energií vám může ušetřit

Pokud chcete na energiích ušetřit, můžete buď zateplit dům, vyměnit stará okna za nová, vyměnit kotel či pořídit úspornější spotřebiče. Jedná se o velmi účinný způsob, jak ušetřit, ovšem není to jen tak. Abyste mohli na energiích šetřit, musíte nejprve nemalé finanční prostředky vynaložit a snížit tak energetickou náročnost domu.

Existuje však i jiná možnost, jak ušetřit. Jedná se o změnu dodavatele elektřiny a plynu. Nesníží se vám sice spotřeba energií, ale budete energie nakupovat za nižší ceny, díky čemuž můžete ušetřit nemalé peníze.

Změna dodavatele energií

Změna dodavatele elektřiny a zemního plynu přitom není nijak náročná operace, počítejte však s tím, že změnu dodavatele není možné provést ihned. Změna přeci jen nějaký čas vyžaduje. Levná elektřina a levný plyn budou připraveny k odběru zpravidla po 3 měsících. Výše úspory se u elektřiny odvíjí podle zvoleného produktu, tedy podle toho, zda elektřinu využíváte pouze pro svícení, vaření či ji spotřebováváte i pro ohřev teplé vody, vytápění či pro provoz tepelného čerpadla.

V případě zemního plynu se úspora odvíjí od toho, zda zemní plyn používáte pouze pro vaření, ohřev vody či zemním plynem vytápíte. Na základě těchto hodnot lze získat hrubý odhad roční platby za energie. V případě zájmu lze zažádat i o přesnou kalkulaci, která vám poslouží jako dobrý podklad pro srovnání vašich stávajících plateb za energie s nově nabídnutými cenami.

Pokud se pro změnu dodavatele rozhodnete, ohlídejte si stávající smluvní podmínky, zda a za jakých skutečností lze dodavatele změnit a také zda vás minou smluvní pokuty, které jsou většinou zakomponovaný u smluv na dobu určitou. Levný plyn by ve výsledku nemusel být až tak levný.


Nezávazná poptávka

  • Zadání poptávky je ZDARMA.
  • Poptávka NENÍ závazná, nemusíte si tedy žádnou z nabídek vybrat.
  • Porovnáním nabídek ušetříte až 30 % nákladů.
Obecná poptávka - IN3

Místo realizace

Kontaktní údaje

Souhlas s obchodními podmínkami a pravidly ochrany osobních údajů

Jak získat levnou elektřinu a plyn?

Změna dodavatele spočívá víceméně pouze v podepsání nové smlouvy a plné moci, na základě které vás nový dodavatel bude zastupovat při rozvázání stávajícího smluvního poměru u současného dodavatele.

Před tím, než se pod cokoli podepíšete, proveďte dva zásadní kroky. Od nového dodavatele energie si vyžádejte nabídku a návrh smlouvy. Smlouvu si pozorně pročtěte. Pokud je vám něco nejasné, informujte se u operátora, příp. se poraďte s někým, kdo se v dané problematice dobře orientuje. Poté si prostudujte nabídku a zhodnoťte, zda se vám přechod k jinému dodavateli vyplatí. Ne vždy jsou rozdíly v ceně za dodávku energie natolik výhodné, že by pro vás byl přechod k jinému dodavateli z finančního hlediska zajímavý.

Výsledná úspora u odběru elektřiny závisí především na druhu produktu, distribuční sazbě, rezervovaném příkonu podle jmenovité proudové hodnoty hlavního jističe a pochopitelně také na spotřebě domácnosti. Úspora u zemního plynu se odvíjí pouze od celkové spotřeby domácnosti, na základě které je zvolena sazba. Více o úspoře elektrické energie a zemním plynu se dozvíte na stránkách dodavatele energií https://www.epet.cz/.

Nezávazná poptávka


  • Zadání poptávky je ZDARMA.
  • Poptávka NENÍ závazná, nemusíte si tedy žádnou z nabídek vybrat.
  • Porovnáním nabídek ušetříte až 30 % nákladů.
Obecná poptávka

Místo realizace

Kontaktní údaje

Souhlas s obchodními podmínkami a pravidly ochrany osobních údajů