Fólie na sklo nejen pro zabezpečení domácnosti – máte je také?

Fólie na sklo se do oken instalují z mnoha různých důvodů, z nichž některé jsou užitečnější než jiné. V dnešní době jsou okna velmi diskutovaným tématem, a to zejména v souvislosti s ochranou nemovitosti proti krádeži. Právě okny je totiž nejjednodušší do objektu vniknout, a proto by se jejich bezpečnosti měla věnovat zvláštní pozornost.

K čemu jsou fólie na sklo dobré?

Mezi hlavní důvody k pořízení fólie na sklo patří dosažení potřebného soukromí, zlepšení bezpečnosti oken, případně změna vzhledu okenních tabulek. V neposlední řadě fólie do okna dokážou mírně zlepšit tepelně-izolační vlastnosti. Každý ví, že právě okny a dveřmi uniká z domu nejvíce tepla, což může někdy způsobovat značné energetické ztráty. Těm se chce pochopitelně každý vlastník domu či bytu vyvarovat, a proto si na okna pořídí právě fólie. V létě do domácnosti nebude proudit agresivní sluneční záření a v zimě zase nepříjemný chlad.

Bezpečnostní okenní fólie

Tento typ fólií je určen především do oken, kde hrozí zvýšené riziko jejich rozbití. Okenní fólie v takovém případě brání vysypání střepů, tudíž i dalším škodám na zdraví a na majetku. Tímto způsobem je zvýšena i samotná odolnost skla, protože je skleněná tabule schopna více odolávat nátlakům na její rozbití, případně proražení.

Jde tedy o skvělý způsob, jak zvýšit úroveň zabezpečení svého rodinného domu nebo chalupy. Bezpečnostní fólie na sklo jsou alternativou klasických mříží, které však působí velice nevzhledně. Oproti tomu jsou fólie elegantní, byť méně odolné vůči překonání, a navíc obsahují UV filtr určený ke zmírnění škodlivého působení slunečních paprsků.


Pasport budovy - nezávazná poptávka

  • Zadání poptávky je ZDARMA.
  • Poptávka NENÍ závazná, nemusíte si tedy žádnou z nabídek vybrat.
  • Porovnáním nabídek ušetříte až 30 % nákladů.
Okna - IN
Materiál rámu okna:
ks

Detail poptávky

Typ zasklení okna:
Poptávám:

Místo realizace

Kontaktní údaje

Souhlas s obchodními podmínkami a pravidly ochrany osobních údajů

Reflexní okenní fólie

Tento druh fólií se někdy také nazývá UV fólie, případně protisluneční fólie. Z tohoto názvu plyne, že jsou určené především k ochraně interiéru vůči slunečním paprskům. Instalují se s cílem zmírnit dopad UV záření a snížit průniky tepla do objektu zejména v letních měsících. V těchto dnech totiž vysoké teploty prakticky znemožňují pohyb ve vyšších patrech jakékoliv nemovitosti. Instalací UV okenních fólií tak budete chránit svůj nábytek před zářením, takže vaše koberce a potahy již nebudou blednout. Jde tedy o skvělý způsob, jak zabránit zcela zbytečnému poškozování výbavy domácnosti.

Tepelně-izolační fólie na sklo

Posledním typem, který si v našem krátkém výčtu uvedeme, jsou tepelně-izolační fólie. Ty slouží především k regulaci a zabránění přílišných úniků tepla skrz okenní tabule. Jejich účelem je tedy udržení tepla v každé místnosti, a to zejména v chladných obdobích. Díky těmto speciálním fóliím nebude teplo z prostoru unikat, čímž se pochopitelně zvýší komfort a pohoda vašeho bydlení, ale zároveň se sníží i účty za energie. Tepelně-izolační okenní fólie jsou však schopné pomoci i v letních měsících, kdy budou bránit slunečnímu záření ve vstupu do dané místnosti.

V letních měsících můžete teplu zamezit přístup do interiéru i pomocí rolety DEN a NOC, která eliminuje tepelné zisky v letních měsících. V zimních měsících výborně poslouží meziskelní fólie Heat Mirror, která má za úkol odrážet sálavou složku tepla zpět do interiéru a snížit tak tepelné ztráty, zatímco v létě odráží sluneční záření zpět do exteriéru a eliminuje tak přehřívání interiéru.

TIP: Pokud máte stará okna a chcete snížit tepelné ztráty na minimum, pořiďte si těsnění do okna. Utěsníte s ním veškeré spáry a teplo bude unikat daleko méně.

Kolik stojí fólie na sklo?

Někteří z vás si budou jistě myslet, že fólie na sklo jsou pro obyčejného člověka zcela nedostupným zbožím. K vašemu překvapení tomu však takto není. Dovolit si je může i naprosto každý občan, protože jejich cena není nijak astronomicky vysoká. V průměru se cena za ty nejobyčejnější fólie pohybuje okolo tří až čtyř set korun za metr čtvereční. Do této kalkulace však nezapočítáváme montáž, která je schopná finální částku vyšroubovat o něco nahoru, nicméně fólie na sklo si můžete aplikovat i sami. Nejedná se o nijak složitý proces.

Tip: Chystáte se na montáž oken? Na konci článku najdete formulář pro porovnání nabídek firem ve vašem okolí. Zdarma a bez práce si tak najdete tu nejvýhodnější.

Jak fólie na okna aplikovat?

Jak už to na trhu s jakýmikoliv výrobky bývá, nacházejí se na něm produkty kvalitnější a ty méně kvalitní. Před samotnou instalací byste si měli vybrat okenní fólie od prověřeného dodavatele. Dbejte na to, aby fólie disponovala správnou atestací a certifikátem. Nejúčinnějšími fóliemi jsou ty, které se instalují mezi dvě skla.

Tuto činnost si bohužel sami neprovedete, a proto je nutné obrátit se na odborníky. Nalepovací fólie jsou oproti tomu daleko snadněji aplikovatelné a cenově jsou také dostupnější. Takový výrobek stačí pouze pořídit a podle přesně daného konkrétního návodu jej nalepit na okno. Poté se již nemusíte o nic starat, protože fólie je prakticky bezúdržbová.

Okenní fólie jsou velice užitečnou věcí, která jistě stojí za vyzkoušení. Pokud vás toto téma zaujalo, tak neváhejte a několik fólií si na zkoušku pořiďte.

Nezávazná poptávka - výroba a montáž oken


  • Zadání poptávky je ZDARMA.
  • Poptávka NENÍ závazná, nemusíte si tedy žádnou z nabídek vybrat.
  • Porovnáním nabídek ušetříte až 30 % nákladů.
Okna
ks
Materiál rámu okna:
Typ zasklení okna:
Poptávám:

Místo realizace

Kontaktní údaje

Souhlas s obchodními podmínkami a pravidly ochrany osobních údajů