leaderboard

Gabiony lze využít nejen na zpevnění svahu

kalkulace_Porfix
kalkulace_Porfix

Gabion je drátokamenná konstrukce, která nachází široké uplatnění při stabilizaci břehů a svahů u různých dopravních staveb. Hojně se však gabiony využívají na zahradách rodinných domů, a to nejen jako stabilizační prvek, ale i architektonický doplněk.

Gabiony se staví ze dvou základních materiálů – kamene a kovové sítě s povrchovou aluzinkovou úpravou Galfan (95 % zinku + 5 % hliníku). Kovové sítě jsou pospojovány nejčastěji do kvádru do tzv. gabionového koše, a to pomocí spirály ze silného drátu. Koše však nemusí být pouze ve tvaru kvádru, lze je postavit i do oblouku, čímž je umožněno jejich rozmanité využití při zkrášlení zahrady.

Do takto připraveného koše se poté viditelné části gabionu vyskládají kamenivem větší frakce (zpravidla lomovým kamenem) a vnitřek se vysype štěrkem menší frakce.

Na co vše lze gabiony použít?

Gabionová zídka
Gabionová zídka

Jak jsme se v úvodu článku zmínili, gabiony se využívají především pro stavbu opěrných zdí pro stabilizaci svahů. Gabionové zdi spolehlivě zabrání zborcení stěny svahu a jako přidanou hodnotu nabídnou atraktivní vzhled s povrchem vhodným pro růst popínavých rostlin.

Díky masivnímu vzhledu a konstrukci, která zajistí naprosté soukromí, se gabiony používají také pro stavbu plotů okolo rodinných domů. Uplatnění nacházejí i při stavbě menších zahradních dekorativních prvků – lavice, květináče, nebo obklad a zídky u altánů či zahradních pergol.


Stavba plotu - nezávazná poptávka

Zajistíme Vám cenové nabídky od realizačních firem ve Vašem okolí. Zdarma a nezávazně!

Plot - IN
m
Materiál pro stavbu plotu:

Díky mnoha různým druhům kamene gabionové prvky zapadnou do každé zahrady a gabionové ploty se budou hodit ke každému domu. Mezi nejčastěji používané kameny lze zařadit:

  • amfibolit
  • břidlici
  • pískovec
  • tmavou žulu
  • žulu

Další druhy kamenů naleznete v článku – jaký kámen do gabionu zvolit?

Gabiony svépomocí, nebo s pomocí realizační firmy?

Pokud uvažujete o stavbě opěrné zdi, plotu či jiné konstrukce z gabionu, obraťte se na realizační firmu Gabion sítě s.r.o., která má více jak 19 let zkušeností s gabiony. Tato firma působící celorepublikově na přání zhotoví projekt a gabiony levně zrealizuje, a to včetně zemních prací.

Gabionové ploty a zdi si však stejně jako cokoli jiného můžete postavit svépomocí. Pokud máte chuť a dostatek energie na realizaci gabionu vlastníma rukama, na stránkách www.gabion-site.cz naleznete k zakoupení veškerý potřebný stavební materiál a také návod na provedení gabionu svépomocí. Zakoupený materiál vám firma dopraví až na staveniště a na místě předvede způsob montáže gabionových košů.

Tip: Chystáte se na nový plot? Na konci článku najdete formulář pro porovnání nabídek firem ve vašem okolí. Zdarma a bez práce si tak najdete tu nejvýhodnější.

kalkulace_Porfix
kalkulace_Porfix

Stavba plotu – nezávazná poptávka


  • Zadání poptávky je ZDARMA.
  • Poptávka NENÍ závazná, nemusíte si tedy žádnou z nabídek vybrat.
  • Porovnáním nabídek ušetříte až 30 % nákladů.
Plot
Materiál pro stavbu plotu:
m

Section

m

Místo realizace

Kontaktní údaje

Souhlas s obchodními podmínkami a pravidly ochrany osobních údajů
 
Exit Popup - obecná-min