Jak odstranit mech ze zámkové dlažby | stavimbydlim.cz
leaderboard
  1. Home
  2. Zahrada
  3. Venkovní
  4. dlažba
  5. Jak odstranit mech ze zámkové dlažby

Jak odstranit mech ze zámkové dlažby

0

Zámková dlažba krásně dekoruje příjezdové cesty k domu, chodníky, plochu dvora i parkovací plochy. Sestavením různých barev a tvarů dosáhneme krásného vzhledu zámkové dlažby. Je taktéž odolná v zátěži, podléhá ovšem povětrnostním vlivům a pokud není pravidelně udržována, ztrácí barevnost a postupně se na ní začne utvářet mech. V dnešním článku se podíváme na to, jak odstranit mech ze zámkové dlažby abychom oživili její vzhled.

Strojové a chemické čištění zámkové dlažby od mechu

Zámková dlažba se časem znečistí. Ve spárách i na jejím povrchu se začne usazovat špína, plevel nebo mech. Mech narušuje estetickou stránku zámkové dlažby. Jedna z možností, jak vyčistit zámkovou dlažbu, je za použití stroje a chemických přípravků, kterých je na trhu dostatečné množství.

Přípravky na čištění zámkové dlažby vybírejte ty, které jsou šetrné k životnímu prostředí.


Na konci tohoto článku můžete zdarma zadat nezávaznou poptávku - urychlit a ulehčit si tak hledání stavební firmy nebo řemeslníka. Jednoduše poptáte službu, firmy vám nabídnou ceny a vy si dle referencí a výše nabídek buď vyberete, nebo ne.


Chemie na odstranění mechu z betonové dlažby

Na strojové a chemické čištění zámkové dlažby použijte vysokotlaký čistič, tzv. wapku, s rotačním kartáčem, který je osazen bajonetovým připojením k tlakové pistoli. Rotační kartáč má nádobku, do které nalejete chemický a impregnační přípravek.  Manipulace s tlakovou myčkou je snadná s výborným výsledkem vyčištění zámkové dlažby od mechu a nečistot.

Strojové čištění dlažby

Před tlakovým čištěním vodou můžeme povrch zámkové dlažby nejprve jen postříkat chemickým přípravkem a nechat působit. Použít můžete například:

  • roztok uhličitanu sodného,
  • přípravek na bázi kyseliny pelargoniové,
  • 0,5% roztok Kuprikolu nebo
  • přípravek Antimech.

Všechny chemické přípravky zakoupíte ve specializovaných prodejnách. K jejich aplikaci použijete tlakový zahradní postřikovač. Po aplikaci chemie již povrch zámkové dlažby vyčistíme jen vodou a wapkou. Po tlakovém čištění je však nutné zámkovou dlažbu opět zapískovat.

Jak odstranit mech ze zámkové dlažby
Mech ze zámkové dlažby odstraníte tlakovým čističem (wapkou), škrabkou nebo chemickým prostředkem.

Mechanické čištění zámkové dlažby od mechu

Pokud chcete být maximálně šetrní k životnímu prostředí, vyčistíte zámkovou dlažbu mechanicky za pomocí ocelového kartáče a škrabky na spáry.

Jednoduchý návod na čištění

Nejprve odstraňte mech ze spár zámkové dlažby, a poté povrch zámkové dlažby ještě vyčistěte vodou a wapkou. Výhodou mechanického čištění je úspora peněz. Ocelová škrabka nebo kartáč vyjde levně. Na druhou stranu mechanické čištění zámkové dlažby je časově a fyzicky náročnější. Při použití vysokotlaké wapky je nutné povrch zámkové dlažby znovu zapískovat jemným křemičitým pískem.

Tlakové a parní čističe

Tlakové čištění dlažby se provádí za pomocí profesionálního vysokotlakého horkovodního nebo parního přístroje, jehož cena je poměrně vysoká – 80 000,-Kč a více. Čistící práce s takovým přístrojem vykonává především specializovaná firma na objednávku. Parní nebo horkovodní přístroj dokáže dlažbu perfektně vyčistit. Horká pára nebo voda dokáže zlikvidovat nejen mech a trávu, ale i zárodky náletů, semen a dalších nečistot. Čištění dlažby je vysoce ekologické a účinné.

Ochranný nátěr na zámkovou dlažbu

Po vyčištění zámkové dlažby uvažujte o použití ochranného nátěru. Ochranný nátěr zlepšuje barevnost a trvanlivost vyčištěného povrchu zámkové dlažby. Zároveň zabrání prorůstání mechu a polétavého plevele. Impregnační prostředky na ochranu zámkové dlažby jsou ekologické a na povrch se nanáší postřikovačem nebo válečkem.

Nezávazná poptávka


 

Zadání poptávky je zdarma. Poptávka není závazná, nemusíte si tedy žádnou z nabídek vybrat.

Poptávku rozešleme na ověřené firmy ve Vašem okolí.

Nabídky od firem si můžete porovnat přímo v e-mailu.

Obchodní podmínky a pravidla ochrany osobních údajů jsou k přečtení ZDE.

magazín bydlení, dům, zahrada

Nová poptávka

Zadání poptávky je zdarma. Poptávka není závazná, nemusíte si tedy žádnou z nabídek vybrat. Nabídky od firem Vám zašleme do emailu.

Obchodní podmínky a pravidla ochrany osobních údajů jsou k přečtení ZDE.

magazín bydlení, dům, zahrada

Nová poptávka

Zadání poptávky je zdarma. Poptávka není závazná, nemusíte si tedy žádnou z nabídek vybrat. Nabídky od firem Vám zašleme do emailu.

Obchodní podmínky a pravidla ochrany osobních údajů jsou k přečtení ZDE.