Jak správně vybrat dlažbu na terasu a k bazénu

Zvolit tu správnou dlažbu na terasu a stejně tak i k bazénu není úplně jednoduchá věc. Díky podmínkám, kterým je taková podlaha denně vystavovaná, je třeba volbu důkladně zvážit. A rozhodnout se tak, aby splňovala specifické nároky, které využití takovéto dlažby přináší.

Terasa u domu je místem určeným především k odpočinku a posezení. Aby vydržela co nejdéle, je důležité při výběru upřednostnit hlavně kvalitní stavební prvky. Ty nepodlehnou rychle negativním vlivům počasí a ani nadměrného užívání. O požadavcích na dlažbu v první řadě rozhoduje poloha terasy a přítomnost nebo naopak nepřítomnost zastřešení. Při výběru je třeba dbát zejména na kvalitu a životnost materiálu. Aby ale pobyt na terase neznamenal zvýšené riziko úrazu, je také nezbytné zaměřit se i na povrchovou úpravu.

Dlažba k bazénu je pro výběr ještě náročnější zejména kvůli povrchu, který neplní jen estetickou funkci, ale musí být především praktický a bezpečný. Drsnější povrch bude vždy vhodnější.

Problém ale může nastat, když se dlažba v horkých dnech rozpálí. Pokud vám tedy rovnou na ni dopadají přímé sluneční paprsky, je lepší zvolit nějaké neutrální barvy. Tmavé barvy by byly velmi horké, světlé by zase nepříjemně pro oči sluneční paprsky odrážely. Vyzrát na to také můžete volbou dvou kontrastních barev dlažby, které se položí jako šachovnice.


Nezávazná poptávka

  • Zadání poptávky je ZDARMA.
  • Poptávka NENÍ závazná, nemusíte si tedy žádnou z nabídek vybrat.
  • Porovnáním nabídek ušetříte až 30 % nákladů.
Zámková dlažba - IN
Vyberte typ zámkové dlažby:

Detail poptávky

m

Místo realizace

Kontaktní údaje

Souhlas s obchodními podmínkami a pravidly ochrany osobních údajů

Dlažba na terasu i k bazénu. Jak si poradit s výběrem?

Z hlediska údržby jsou vhodnější velké formáty o délce třeba i jeden metr. Na takové ploše je méně spár, které se špatně čistí a udržují. Navíc vypadají elegantně a moderně.

Například keramická dlažba je finančně dostupná a dodává se v pestré škále barev. Nasákavost dlažby by tak neměla přesáhnout 3 %. Zvolená dlažba pro exteriérové použité samozřejmě musí být také mrazuvzdorná a otěruvzdorná. Jen tak bude odolnější vůči mechanickému opotřebení. Povrchová úprava by pak měla být taková, aby zamezila možnému uklouznutí.

Může Vás zajímat:

Kolik stojí pokládka zámkové dlažby?

Firma Rivesti nabízí dlažby a obklady pro moderní stavby. Nabízí profesionální dodávku velkoformátové venkovní keramické dlažby k bazénu o síle 2 cm. K naprosté většině nabízených dlažeb umí dodat také bazénové lemy i s možností prvků bezpečnostního zaoblení. Navíc vám dokážou dokonale sladit okolní plochu bazénu i s terasou. Vše tak bude ve stejné barvě a designu. Jejich dlažby splňují vysoké bezpečností nároky a zároveň jsou protiskluzové a mrazuvzdorné. Na výběr máte velké množství barev. Dlažby jsou v nádherném italském stylu a v běžných obchodech na ně nenarazíte. Můžete dokonce mít i téměř bezúdržbovou dlažbu v imitaci dřeva. Problém není ani při volbě dlažby, která bude vhodná k pokládce do štěrku. Součástí dodávky je vždy i technické poradenství, tak neváhejte a nechte si doporučit to pravé i pro vaši terasu a okolí bazénu.

Tip: Chystáte se na novou zámkovou dlažbu? Na konci článku najdete formulář pro porovnání nabídek firem ve vašem okolí. Zdarma a bez práce si tak najdete tu nejvýhodnější.

Nezávazná poptávka


  • Zadání poptávky je ZDARMA.
  • Poptávka NENÍ závazná, nemusíte si tedy žádnou z nabídek vybrat.
  • Porovnáním nabídek ušetříte až 30 % nákladů.
Zámková dlažba
Vyberte typ zámkové dlažby:

Section

m

Místo realizace

Kontaktní údaje

Souhlas s obchodními podmínkami a pravidly ochrany osobních údajů