Cena zámkové dlažby svépomocí vs. řemeslník | stavimbydlim.cz
Home Zahrada Venkovní dlažba Zámková dlažba – cena zámkové dlažby a cena pokládky

Zámková dlažba – cena zámkové dlažby a cena pokládky

0

Cena zámkové dlažby se odvíjíí od typu použité zámkové dlažby, ale zejména od toho, zda provádíte pokládku svépomocí či si na pokládku zámkové dlažby najmete řemeslníka.

Pozor na nekvalitní řemeslníkyObyčejná zámková dlažba v přírodním odstínu výšky 40 – 60 mm pro pochozí plochy stojí od 170 – 230,-Kč/m2.  Moderní jsou však také barvené dlažby (zpravidla do žluta a do červena) a dlažby různých profilů, kde se cena pohybuje od 300 do 500,-Kč/m2.Výrobci dále nabízí betonovou dlažbu s různými vzory jako imitaci kamene či dřeva. Tento typ dlažby je však nejdražší ze všech zmíněných a za jeden m2 zaplatíte 700 – 1200,-Kč.

TIP: V online srovnávači cen můžete porovnat také ceny zámkových dlažeb.

K ceně za zámkovou dlažbu je však třeba připočítat cenu obrubníku, kde se cena pohybuje okolo 50,-Kč/bm délky. Cena palisády je o něco vyšší. Za jeden kus palisády o délce 400 mm zaplatíte cca 35 Kč. Vzhledem k tomu, že na jeden metr spotřebujete cca 8,5 palisády, cena vychází na cca 300,-Kč/bm délky. Pokud budete vybírat betonové obrubníky či palisády z nabídky dlažeb imitujících kámen a dřevo, cena bude ještě o něco vyšší.

Nezávazná poptávka

Štěrk pro pokládku betonové dlažby

Zámková dlažba se pokládá na zhutněný podklad ze štěrku frakce 8/16 mm a na nezhutněnou kladecí vrstvu frakce 4/8 mm. Podkladní vrstva musí mít tloušťku minimálně 150 mm a kladecí vrstva musí mít tloušťku minimálně 40 – 50 mm. Na jeden metr čtvereční dlažby se tak spotřebuje přibližně 0,2 metru krychlového kameniva, tedy přibližně 300 kg. Při ceně 500,-Kč/tunu štěrku je cena kameniva pro pokládku m2 venkovní dlažby přibližně 150,-Kč.

Cena zámkové dlažby – řemeslník

Pokládka zámkové dlažby poptávkaPokládka zámkové dlažby řemeslníkem je sice dražší, ale pro vás, jako pro investora to znamená mnohem méně namáhavé práce. Cena za kompletní dodávku pochozí zámkové dlažby, včetně materiálu, se pohybuje okolo 700 – 1100,-Kč/m2. Za pojízdnou dlažbu pak zaplatíte mezi 800 a 1300,-Kč/m2. Cena za pokládku obsahuje kompletní realizaci zámkové dlažby včetně přípravy podkladu, pokládky zámkové dlažby, zhutnění a zapískování dlažby, dodávky materiálu a dopravy. V tomto článku se můžete dočíst, o kolik se liší cenové nabídky na pokládku zámkové dlažby před garáží. Nejnižší cena za realizaci byla 42 000,-Kč a nejvyšší nabídka byla 55 600,-Kč, tedy o více jak 32 % vyšší.

Pokud přemýšlíte o tom, že si venkovní betonovou dlažbu položíte svépomocí, přečtěte si článek Pokládka zámkové dlažby v 6 krocích.

Pokud byste rádi znali přibližnou cenu za pokládku zámkové dlažby před vašim domem, poptejte nezávazně pokladače (například na těchto stránkách). Na cenu pokládky zámkové dlažby má vliv spousta faktorů.

Cena za pokládku obrubníků je odvislá od rozměrů obrubníků. Za osazení standardního obrubníku o rozměrech 5/20/50 cm zaplatíte 300 – 360,-Kč/m. Položení betonové palisády o výšce 40 cm je více jak 2x dražší, tedy 750 – 900,-Kč/bm.