Jak vyčistit zámkovou dlažbu od oleje - 4 tipy pro čištění | stavimbydlim.cz
leaderboard
  1. Home
  2. Zahrada
  3. Venkovní
  4. dlažba
  5. Zámková
  6. dlažba
  7. Jak vyčistit zámkovou dlažbu od oleje

Jak vyčistit zámkovou dlažbu od oleje

0

Zámková dlažba časem ztrácí svoje původní svěží barvy, z počátku je krásná, vlivem různých změn ať již povětrnostních nebo jiných znečisťujících vlivů se mění její původní vzhled. Kámen úrazu mohou být také vzniklé olejové skvrny od motorových olejů nebo jiné mastnoty, která se do zámkové dlažby zažere. V tomto článku se proto budeme zabývat tím, jak vyčistit zámkovou dlažbu od oleje.

Dobrou zprávou je, že vhodným ošetřením a čištěním jdou i nepříjemné olejové skvrny vyčistit a vrátit zámkové dlažbě její původní a estetický vzhled.

Prevence – impregnace zámkové dlažby

Impregnace zámkové dlažby by měla být aplikována ihned po jejím osazení, ještě před tím, než vysypeme spáry jemným krystalickým pískem. Impregnace slouží jako ochranná vrstva a mytí znečištěné zámkové dlažby je poté snadnější. Nanesení impregnace je důležitý proces. Zámková dlažba je odolnější proti klimatickým vlivům, mikroorganismům, zvyšuje se její odolnost, stálost a projasnění barev zámkové dlažby. Impregnace na zámkovou dlažbu bývá vodou ředitelný jednosložkový roztok, který zajišťuje hydrofobizační ochranu podkladu.


Na konci tohoto článku můžete zdarma zadat nezávaznou poptávku - urychlit a ulehčit si tak hledání stavební firmy nebo řemeslníka. Jednoduše poptáte službu, firmy vám nabídnou ceny a vy si dle referencí a výše nabídek buď vyberete, nebo ne.


Jak vyčistit zámkovou dlažbu od oleje pomocí chemických přípravků

Čištění zámkové dlažby za pomocí chemického přípravku má vysokou účinnost. Využít můžete také vysokotlaký čistič, který smyje nečistoty pomocí silného natlakovaného proudu vody.

Čištění dlažby od oleje – postup

  1. Chemické čistidlo nastříkejte na mastnou zámkovou dlažbu za pomocí rozstřikovače. Většinou je nutné jej nechat působit alespoň 30 minut. Rozpustí se tak vzniklý biofilm nebo olejové skvrny na zámkové dlažbě.
  2. K oplachu použijte vysokotlaký čistič a vodu. Vlažná voda znásobuje účinky čištění. Tento proces můžete i několikrát opakovat až do požadovaného stavu úplného vyčištění zámkové dlažby.
  3. Pro ukotvení čistého povrchu naimpregnujte zámkovou dlažbu impregnačním přípravkem. Tlak vody může způsobit, že se vyplaví nejenom nečistota mezi spárami, ale také písek, proto po celé akci znovu zámkovou dlažbu zapískujte jemným pískem.
Jak vyčistit zámkovou dlažbu od oleje
Olej ze zámkové dlažby můžete odstranit pomocí různých odmašťovadel, vypálením pomocí technického benzínu, nebo speciálního gelu.

Čištění jednotlivých olejových skvrn na zámkové dlažbě aneb rady z davu

Přípravek na odmaštění motoru

Zámkovou dlažbu vám mohou pohledově znepříjemňovat také jednotlivě vzniklé olejové skvrny. V takových případech může použít jakékoli odmašťovadlo. Příkladem mohou být různé chemické přípravky na čištění motorového prostoru, určených k odstranění mastných nečistot z povrchu motoru vozidla.

Pozor na koncentraci přípravku, aby nedošlo ke ztrátě barevnosti zámkové dlažby.

Nebo se dá použít také jiný prostředek např.  na odmašťování sporáku a trouby.

Jak vyčistit zámkovou dlažbu od oleje technickým bezínem

Dalším lidovým prostředkem pro odstranění olejové skvrny ze zámkové dlažby je technický benzín.

Technický benzín na olejovou skvrnu nalejte a zapalte. Olej se z dlažby vypálí.

Praktickým přípravkem pro odstranění oleje ze zámkové dlažby může být i speciální gel, který nanesete na olejovou skvrnu, stěrkou jej roztáhnete a necháte zaschnout. Olej se do gelu nasákne, poté stačí zbylé nečistoty zamést.

Může vás zajímatjak oživit zámkovou dlažbu – 4 tipy pro oživení dlažby

Závěr

Abyste se vyhnuli nepříjemným komplikacím spojených např. s pálením olejových skvrn, doporučována je spíše chemická cesta čištění dlažby, která je bezpečnější.

V případě čištění velkých ploch zámkové dlažby se raději obraťte na specializovanou firmu.

Nezávazná poptávka


 

Zadání poptávky je zdarma. Poptávka není závazná, nemusíte si tedy žádnou z nabídek vybrat.

Poptávku rozešleme na ověřené firmy ve Vašem okolí.

Nabídky od firem si můžete porovnat přímo v e-mailu.

Obchodní podmínky a pravidla ochrany osobních údajů jsou k přečtení ZDE.

magazín bydlení, dům, zahrada

Nová poptávka

Zadání poptávky je zdarma. Poptávka není závazná, nemusíte si tedy žádnou z nabídek vybrat. Nabídky od firem Vám zašleme do emailu.

Obchodní podmínky a pravidla ochrany osobních údajů jsou k přečtení ZDE.

magazín bydlení, dům, zahrada

Nová poptávka

Zadání poptávky je zdarma. Poptávka není závazná, nemusíte si tedy žádnou z nabídek vybrat. Nabídky od firem Vám zašleme do emailu.

Obchodní podmínky a pravidla ochrany osobních údajů jsou k přečtení ZDE.