Klasická dvoukřídlá garážová vrata

Garážová vrata jsou používána několikrát denně, je tedy nutné vybrat taková, která se budou k domu hodit dispozičně i funkčně, a která budou spolehlivá, jednoduše ovladatelná a budou mít dlouho životnost.

Ještě před několika lety byla garážová vrata vyrobena z ocelového plechu, nebo z dřevěných palubek natřených lakem či lazurou. Byla zpravidla dvoukřídlá a neměla žádný elektrický pohon. Dodnes je možné dvoukřídlá garážová vrata vidět na většině garáží u panelových domů, ale i u starších rodinných domů. Později se též objevila výklopná plechová vrata, která byla po otevření z části umístěna pod stropem garáže a z části přečnívala před garáží.

U novostaveb jsou v dnešní době používané moderní sekční či posuvná vrata. Sekční garážová vrata se vysouvají po strop garáže, kdežto posuvná sekční vrata se posouvají podél boční zdi po zabudované kolejnici. Tato garážová vrata se pochopitelně ovládají na dálku pomocí ovládače a o jejich pohon se stará elektromotor. Sekční a posuvná garážová vrata mají vysoce estetický vzhled, jednoduše se ovládají, jsou praktické a bezpečné. Ovšem ne vždy je možné tento typ vrat použít. U novostaveb žádný problém nenastává, ovšem v případě rekonstrukcí je investor často limitován prostorem a dispozičním uspořádáním.

Dvoukřídlá garážová vrata
Dvoukřídlá garážová vrata se svislým vzorem

Dvoukřídlá garážová vrata

Vzhledem k tomu, že prostor uvnitř garáže často nelze zvětšit a sekční či posuvná garážová vrata by se z rozměrových důvodů do vnitřního prostoru garáže nevešla, nezbývá nic jiného než zvolit dvoukřídlá garážová vrata. Tato vrata nenabízí tolik komfortu jako garážová vrata s pohonem, zato však šetří místo uvnitř garáže, které je možno využít k uskladnění příslušenství a sportovního vybavení.

Dvoukřídlá garážová vrata také zaručují vysokou bezpečnost a dlouhodobý provoz bez nutnosti údržby. Vrata nedisponují složitými mechanismy a elektrickým motorem, není tedy třeba se o nic starat a také neexistuje riziko, že by došlo k poruše tohoto zařízení.


Nezávazná poptávka

  • Zadání poptávky je ZDARMA.
  • Poptávka NENÍ závazná, nemusíte si tedy žádnou z nabídek vybrat.
  • Porovnáním nabídek ušetříte až 30 % nákladů.
Obecná poptávka - IN3

Místo realizace

Kontaktní údaje

Souhlas s obchodními podmínkami a pravidly ochrany osobních údajů

Garážová vrata je možné vyrobit ze dřeva, ale i z izolačních PUR panelů do nosné ocelové konstrukce. Vrata se vyrábí v několika základních vzorech, a sice ve svislém, horizontálním, šikmém do A a šikmém do V.

Tepelně izolační garážová vrata

Klasická dvoukřídlá vrata lze použít nejen do garáže, ale jsou vhodná i pro dílny. Pokud se jedná o vytápěnou garáž či dílnu, je třeba, aby vrata tepelně izolovala. Dobrých tepelně izolačních vlastností garážových vrat lze dosáhnout vložením tepelné izolace do konstrukce dveří či zhotovením dveří ze sendvičového panelu s PUR tepelnou izolací požadované tloušťky.

Pokud máte jakýkoli dotaz týkající se garážových vrat a potřebujete poradit s výběrem, neváhejte se obrátit na odborníky z rodinné firmy Max Kupka na jejich internetových stránkách awploty.cz.

Bude vá zajímat:

Tip: Plánujete vlastní projekt? Na konci článku najdete formulář pro porovnání nabídek firem ve vašem okolí. Zdarma a bez práce si tak najdete tu nejvýhodnější.

Stavba garáže krok za krokem – jak postupovat při stavbě garáže

Podlaha do garáže – jaké jsou možnosti a jak vybírat

Nezávazná poptávka


  • Zadání poptávky je ZDARMA.
  • Poptávka NENÍ závazná, nemusíte si tedy žádnou z nabídek vybrat.
  • Porovnáním nabídek ušetříte až 30 % nákladů.
Obecná poptávka

Místo realizace

Kontaktní údaje

Souhlas s obchodními podmínkami a pravidly ochrany osobních údajů