Kolik stojí venkovní omítka – cena venkovní omítky

Výsledná cena venkovní omítky se značně liší podle toho, zda budete stěny omítat svépomocí nebo si najmete firmu, která vám venkovní omítku zhotoví. Abyste si mohli udělat přesnější obrázek, můžete se níže podívat na přibližné cenové kalkulace za omítky svépomocí a za omítky realizované firmou.

Čím je ovlivněna cena venkovní?

Kromě výše uvedené informace o realizátorovi omítky se pak jedná především o technické ukazatele jako je typ zvolené omítky, potřeba vyrovnání nerovnosti zdiva, ale také termín zhotovení či další práce spojené s venkovní omítkou (penetrace podkladu apod.).

Čistá cena za vnější omítku

Cena omítky svépomocí

V případě, že si budete dům nebo jiný objekt omítat sami, počítáte sice pouze s cenou materiálu, ale mnohdy lidé zapomínají třeba na náklady za zapůjčení lešení. Pokud si zvolíte hladkou fasádní omítku, kterou budete nanášet přímo na zeď, vyjde vás jádrová omítka na 70-120,-Kč/m2 (dle tloušťky jádrové omítky), štuk pak na 10-25,-Kč/m2 a nátěrová barva zhruba 45–120,-Kč/m2. Aby omítka na podklad dobře přilnula a později neopadala, je potřeba na zdivo aplikovat penetraci. Cena za penetraci činí asi 10-20,-Kč/m2, příp. lze aplikovat cementový špric namíchaný z cementu a písku frakce 0-4 mm. Celková cena venkovní omítky hladké by pak činila zhruba 135-285,-Kč/m2.

Cena za materiál na venkovní omítku
Penetrace zdiva (špric)10-20 Kč/m2
Jádrová omítka70-120 Kč/m2
Štuková – fajnová omítka10-25 Kč/m2
Nátěr na fasádu45-120 Kč/m2
Celkem135-285 Kč/m2
Cena venkovní omítky – materiál

Uvedené ceny jsou pouze orientační a vychází z obvyklých cen stavebních materiálů a průměrné spotřeby materiálu na 1 m2.

Cena venkovní omítky je ovlivněna stavem stávající stěny
Cena venkovní omítky je ovlivněna stavem stávající stěny. Na omítnutí starší nerovné cihlené stěny se spotřebuje více materiálu a doba omítání se prodlužuje.

Cena omítky realizovanou firmou

Pokud byste se rozhodli využít pro realizaci specializovanou firmu. Je k této ceně nutné ještě připočítat náklady na práci, kde rovněž platíte za každou činnost a náklady jsou vyšší než samotný materiál. Takže by vás práce v tomto rozsahu vyšla asi na 370-540,-Kč/m2. Celková cena venkovní omítky by se pak hravě přiblížila k 800,-Kč/m2. Ačkoli se tato cena může zdát poměrně vysoká, vy nemusíte ztrácet čas s činností, která by vám pravděpodobně trvala déle než profesionálům. Nutné podotknout, že do ceny je nutné dále připočítat pronájem lešení (pakliže je potřeba), dopravu materiálu, odvoz a likvidaci suti, příp. montáž rohových lišt, okapniček apod.


Nahození omítky - nezávazná poptávka

  • Zadání poptávky je ZDARMA.
  • Poptávka NENÍ závazná, nemusíte si tedy žádnou z nabídek vybrat.
  • Porovnáním nabídek ušetříte až 30 % nákladů.
Omítky - IN
Jaké omítky potřebujete udělat?

Detail poptávky

Místo realizace

Kontaktní údaje

Souhlas s obchodními podmínkami a pravidly ochrany osobních údajů

Cena venkovní omítky jádrové
Penetrace zdiva (špricování)20-50 Kč/m2
Jádro fasády180–220 Kč/m2
Štukování – fajnová omítka120–190 Kč/m2
Zakrytí oken a dveří20–30 Kč/m2
Malování30–50 Kč/m2
Celkem370-540 Kč/m2
Cena za práci – venkovní omítka jádrová

Cena zateplené fasády polystyrenem nebo minerální vatou

Co se týče práce ohledně zateplené fasády polystyrenem, tak zde se cena za kompletní výkon pohybuje od 350,-Kč/m2. Což je velmi příznivá cena, samotná cena za použitý materiál se pak pohybuje podle typu použité izolace, její tloušťky a dle výrobce. Cena materiálu prozateplení fasády tak může činit 300 Kč/m2, ale i 600 Kč/m2 a více. K tomu je pak nutné přičíst cenu za kotvící prvky, lepidlo, perlinku a samotnou omítku.

V případě zateplení minerální vatou, která má lepší protipožární vlastnosti začínají v současné době ceny asi na 500,-Kč za m2.

Můžete si zvolit i cestu, kdy si podstatnou část práce zhotovíte sami, tedy, že si sami nainstalujete zateplení a následně jen necháte natáhnout perlinku nebo štukovou omítku. V případě natažení perlinky si firmy účtují ceny, které začínají od 60,-Kč/m2 a za fasádní omítku počítejte s cenou od 110,-Kč/m2.

Kalkulace ceny omítek
Cena venkovní omítky na zateplovacím systému
Stěrkování lepidlem30–40 Kč/m2
Natažení perlinky60–80 Kč/m2
Omítka šlechtěná110–130 Kč/m2
Zakrytí oken a dveří20–30 Kč/m2
Malování30–50 Kč/m2
Kompletní fasáda350-500 Kč/m2
Cena za kompletní zateplenou fasádu

Další informace k ceně zateplení fasády naleznete v tomto článku, ve kterém se zabýváme cenou polystyrenu, minerální vaty a samotné práce.

Nezávazná poptávka - nahození omítek


  • Zadání poptávky je ZDARMA.
  • Poptávka NENÍ závazná, nemusíte si tedy žádnou z nabídek vybrat.
  • Porovnáním nabídek ušetříte až 30 % nákladů.
Omítky
Jaké omítky potřebujete udělat?

Místo realizace

Kontaktní údaje

Souhlas s obchodními podmínkami a pravidly ochrany osobních údajů