Montované domy překvapí nejen rychlostí výstavby

Vzhledem k neustále zvyšujícím se cenám nemovitostí a energií hledají stavebníci možnost, jak si zařídit levné bydlení s minimálními provozními náklady. Montované domy nabízí nejen nízkou spotřebu energie na provoz, ale i rychlou výstavbu, díky které lze investiční náklady minimalizovat.

Montované domy jsou tvořeny lehkou konstrukcí na bázi dřeva. Základem tohoto konstrukčního systému jsou velkoplošné dílce (obvodové a vnitřní stěny, stropy, střešní dílce), které se skládají ze všech důležitých funkčních vrstev, jež zajišťují statiku domu a tepelně izolační vlastnosti konstrukce. Ze stavebnicového systému lze stavět nejenom rodinné domy pro bydlení. Systém montovaných domů lze využít i pro stavbu chaty či chalupy.

Rychlost výstavby a nezávislost na počasí

Všechny velkoplošné dílce této stavebnice jsou zhotoveny pod střechou ve výrobní hale, odkud jsou na nákladním voze transportovány na stavbu, kde během několika dní proběhne jejich montáž na připravený základ. Montovaný dům lze z připravených částí smontovat již za necelý týden. To představuje velkou výhodu oproti zděným stavbám, u kterých je doba výstavby prodlužována nutnými technologickými přestávkami, které jsou vyžadovány v případě mokrých procesů (betonování, zdění, omítání apod.).

Montované domy - realizace firmy J. Group
Montovaný dům – realizace firmy J. Group

Montované stavebnicové domy přijdou vhod také tehdy, pokud stavíte na malém pozemku a přitom chcete maximum využitelné podlahové plochy obytných místností. Stěny montovaných domů jsou mnohem tenčí, než je tomu u konvenčních zdicích systémů. Zatímco stěna zděného domu s kontaktním zateplovacím systémem má šířku přibližně 450 – 600 mm, šířka stěny montovaného domu na bázi dřeva je 250 – 350 mm. Takto malé šířky konstrukce je docíleno využitím kvalitních tepelně izolačních materiálů, kterými jsou vyplněny dutiny mezi nosnými prvky konstrukce. Na stejné zastavěné ploše je tedy možné s montovaným domem získat až o 10 % více podlahové plochy než u zděného domu.

Tenká konstrukce však může u některých lidí vyvolávat pochybnosti ohledně tepelně izolačních vlastností této konstrukce.  I když tenká obvodová konstrukce nevzbuzuje pocit výborné tepelné ochrany, je tomu přesně naopak. Společnost J. Group, jež nabízí montované stavby na klíč, vyrábí panely z kvalitních tepelně izolačních panelů PIR, které mají daleko lepší tepelně izolační vlastnosti než běžně používaný polystyren EPS či minerální vata.


Nezávazná poptávka

  • Zadání poptávky je ZDARMA.
  • Poptávka NENÍ závazná, nemusíte si tedy žádnou z nabídek vybrat.
  • Porovnáním nabídek ušetříte až 30 % nákladů.
Obecná poptávka - IN3

Místo realizace

Kontaktní údaje

Souhlas s obchodními podmínkami a pravidly ochrany osobních údajů

Stavebnicové domy – montované nebo také modulární domy

Společnost J. Group má za sebou řadu úspěšně realizovaných montovaných domů. Montované stavebnicové domy realizované firmou J. Group si můžete prohlédnout na jejich internetových stránkách či můžete vybrané vzorové domy osobně navštívit.

Navštivte vzorové montované domy

Pakliže přemýšlíte o stavbě domu, ale nejste jednoznačně rozhodnuti pro konstrukční systém, navštivte vzorový montovaný dům, který realizovala firma J. Group. Na stránkách https://www.jgroup.cz/vzorove-domy si můžete vybrat jeden ze čtyř vzorových domů a domluvit si osobní prohlídku, kde se potkáte přímo s majitelem, který vám odpoví na dotazy týkající se průběhu výstavby, ale i nákladů na bydlení. Více informací k nabízeným službám a katalog rodinných domů na klíč naleznete na stránkách dodavatele montovaných domů www.jgroup.cz.

Nezávazná poptávka


  • Zadání poptávky je ZDARMA.
  • Poptávka NENÍ závazná, nemusíte si tedy žádnou z nabídek vybrat.
  • Porovnáním nabídek ušetříte až 30 % nákladů.
Obecná poptávka

Místo realizace

Kontaktní údaje

Souhlas s obchodními podmínkami a pravidly ochrany osobních údajů