Spěcháte na bydlení? Řešením jsou montované stavebnicové domy

Montované stavebnicové domy jsou postaveny z jednotlivých velkoplošných stavebních dílů, jejichž základním materiálem je dřevo. Stavební díly jsou vyrobeny ve výrobní hale, odkud jsou transportovány na staveniště, kde již probíhá pouze jejich montáž na předpřipravené základové desce. Jedná se tedy o konstrukční systém dřevostaveb, který se vyznačuje zejména velmi krátkou dobou výstavby.

Jak na svých internetových stránkách zmiňuje společnost J.Group, montované domy na klíč se vyznačují rychlou výstavbou. Už během 3 měsíců od vydání stavebního povolení lze stavbu využívat. To je dáno především tím, že montáž velkoplošných dílců na staveništi zabere nanejvýš několik dní. Za tuto dobu je hotová hrubá stavba, ve které lze dále realizovat dokončovací práce již nezávisle na počasí. Nepřejícné počasí nemá také vliv na výrobu stavebních dílů, která probíhá ve výrobní hale.

Dalším faktorem, který má vliv na rychlost výstavby, je eliminace mokrých procesů, které mnohdy vyžadují dlouhé technologické přestávky. Jedná se například o zrání betonu použitého pro betonování podlah, schodiště a stropů, který potřebuje zpravidla 28 dní pro dosažení potřebné pevnosti. Přibližně za stejnou dobu lze vyrobit veškeré dílce pro stavbu montovaného domu.

Jaké další výhody montované domy na klíč nabízejí?

Uvádí se, že montované stavebnicové domy nabízejí až jednu místnost navíc při stejné zastavěné ploše. To je dáno tloušťkou obvodové stěny domu. Zatímco klasická obvodová stěna vyzděná z keramické tvarovky má šířku až 450 mm + tloušťka tepelné izolace, obvodové stěny montovaného domu s PIR izolací mají tloušťku pouhých 260 mm, tedy o 190 mm méně. Stavebnicový dům o půdorysných rozměrech 10 x 10 m tak nabídne min. o 7 m2 vnitřní podlahové plochy více. Díky tomu jsou montované stavebnicové domy vhodné pro efektivní využití omezeného prostoru stavebních pozemků například v městské zástavbě.

Montované domy - stavebnicové domy
Výstavba montovaného domu na klíč

Nízké náklady na vytápění domu

Jistě jste se mohli výše v textu pozastavit nad malou tloušťkou obvodové stěny. Ta může vzbuzovat podezření, že nebude dostatečně tepelně izolovat, bude docházet k nadměrným tepelným ztrátám a provoz takového domu bude velmi nákladný. Je tomu ovšem přesně naopak. Obvodové konstrukce, byť mají malou tloušťku, jsou tepelně izolovány izolací PIR. Ta má až o 40 % lepší tepelně izolační vlastnosti než běžně používaný polystyren či minerální vata. Konkrétně v obvodové stěně je 200 mm této kvalitní izolace, čímž jsou splněny veškeré předpisy pro nízkoenergetické stavby.


Nezávazná poptávka

  • Zadání poptávky je ZDARMA.
  • Poptávka NENÍ závazná, nemusíte si tedy žádnou z nabídek vybrat.
  • Porovnáním nabídek ušetříte až 30 % nákladů.
Obecná poptávka - IN3

Místo realizace

Kontaktní údaje

Souhlas s obchodními podmínkami a pravidly ochrany osobních údajů

Montované domy na klíč

Pakliže nejste příznivci stavby domu svépomocí, anebo vás nebaví shánět řemeslníky, plánovat a řídit výstavbu domu, stavebnicové domy na klíč jsou ideální volbou. Stavební firma se vám postará o všechny práce od A do Z. Nejenže provede hrubou stavbu montovaného domu, zajistí i finální dokončovací práce, jako je instalace sádrokartonu, provedení elektroinstalace, vodovodního a kanalizačního potrubí, namontují vám okna a dveře, omítnou stěny, osadí vnitřní hygienické zařízení. Stačí tak akorát dohlédnout na kvalitu provedených prací a na stavebním úřadě požádat o kolaudaci.

Pokud však naopak preferujete stavbu montovaného domu svépomocí, v tomto případě jsou pro vás nachystány montované dřevostavby ve formě stavebnice. Ta je navržena a vyrobena tak, abyste ji zvládli sestavit bez větších obtíží.

Typový, nebo vlastní projekt?

V nabídce jsou desítky typových rodinných domů různých velikostí a dispozic, jejichž cena startuje již na 1,2 milionu korun. Ještě příznivější cenu nabízí stavebnicové domy pro stavbu svépomocí. U nich cena začíná na cca půl milionu korun před dokončením. Pakliže se vám žádný z typových domů nezalíbí, není problém realizovat vlastní návrh ve spolupráci s projektantem.

Vzorové montované stavebnicové domy

Pokud vás montované dřevostavby zaujaly a rádi byste se o nich dozvěděli více informací, navštivte stránky firmy J.Group www.jgroup.cz, která je ta pravá pro zahájení montované stavby. Na stránkách naleznete 4 vzorové domy v okolí Plzně, které můžete po předchozí domluvě osobně navštívit a přesvědčit se tak o jejich kvalitách.

Tip: Plánujete vlastní projekt? Na konci článku najdete formulář pro porovnání nabídek firem ve vašem okolí. Zdarma a bez práce si tak najdete tu nejvýhodnější.

Nezávazná poptávka


  • Zadání poptávky je ZDARMA.
  • Poptávka NENÍ závazná, nemusíte si tedy žádnou z nabídek vybrat.
  • Porovnáním nabídek ušetříte až 30 % nákladů.
Obecná poptávka

Místo realizace

Kontaktní údaje

Souhlas s obchodními podmínkami a pravidly ochrany osobních údajů