Nátěr eternitové střechy

Pokud přemýšlíte nad renovací eternitové krytiny, jste na správném místě. Povíme si, jak provést nátěr eternitové střechy svépomocí a kolik takový nátěr stojí. Mrkneme se i na takzvané hydroizolační nátěry střechy.

Nový nátěr střechy zvládnete bez problémů sami. Pokud se na to však necítíte a máte strach z výšek, můžete si objednat odbornou firmu, u které budete mít jistotu, že odvede profesionální práci. I v tomto případě platí, že je vždy lepší vybrat firmu podle referencí.

Kdy nátěr střechy provádět?

Mysleme i na počasí, které je dobré si ohlídat a renovaci střešní krytiny naplánovat podle něj. Když nám začne pršet, je to špatné a naše práce přijde vniveč. Technologický postup také říká, že okolní teplota by neměla klesnout pod pět stupňů celsia a střešní krytina by neměla mít více než padesát stupňů. Pozor tedy, pokud máte v plánu střechu renovovat v horkých letních dnech.

Příprava střechy před nátěrem

V první řadě střechu důkladně očistíme. Doporučujeme použít vysokotlaký čistič stejně jako v případě plechové střechy. Po očištění si prohlédneme, v jakém stavu se eternitová krytina nachází. Pokud najdeme mezi šablony nějaké poškozené, vyměníme je. Po očištění a opravě střešní krytiny eternit naimpregnujeme. Pozor, eternitová střecha musí být perfektně vyschlá, jelikož se jedná o velmi savý materiál. K impregnaci použijte hloubkovou epoxidovou penetraci. Penetraci necháme odvětrat minimálně šest hodin. Když je penetrace odvětraná, můžeme začít natírat.


Likvidace eternitu - nezávazná poptávka

  • Zadání poptávky je ZDARMA.
  • Poptávka NENÍ závazná, nemusíte si tedy žádnou z nabídek vybrat.
  • Porovnáním nabídek ušetříte až 30 % nákladů.
Eternit - IN - 2
Co poptáváte?

Místo realizace

Kontaktní údaje

Souhlas s obchodními podmínkami a pravidly ochrany osobních údajů

Nátěr eternitové střechy - vlnovky
Nátěr eternitové střechy prodlouží její životnost a zajistí bezpečný odvod dešťové vody.

Nátěr eternitové střechy – postup

Při natírání střechy je nutné dodržet technologický postup, co se týká okolní teploty, odvětrání penetrace a zaschnutí jednotlivých vrstev nátěru. Eternit je materiál s poměrně velkou rozpínavostí a smrštivostí, ke kterým dochází kvůli střídání teplot, je tedy nutné vybrat barvu, která si udrží vysokou elasticitu. Nátěry se mohou provádět v jedné i dvou vrstvách, počet nátěrů se odvíjí od výběru barvy. Odborníci ve vzorkových prodejnách vždy rádi poradí.

Kolik stojí nátěr eternitové střechy

Kolik za nátěr eternitové střechy zaplatíme? U varianty svépomocí počítejte zhruba od 130 korun za metr čtverečný střechy. V ceně nepočítáme režii, ale pouze barvu, případně přípravek na odmaštění povrchu. V případě, že si objednáte odbornou firmu, zaplatíte za jeden metr čtverečný zhruba o 200 až 300 Kč vyšší částku. Samozřejmě záleží, odkud firma pojede, zda bude potřebovat lešení a podobně. Každá potřebná položka navíc se musí odrazit i v ceně renovace střechy.

Likvidace eternitu_02
Ceník – nátěr eternitové střechy Cena v Kč/m2
Přebroušení eternitové střechy + odmaštění + antikorozní syntetický nátěr střechy 260–380
Tlakové mytí střechy + odmaštění + antikorozní syntetický nátěr eternitové střechy 200–350
Samotný nátěr střechy 170–270

Hydroizolační nátěr střechy

Nejčastěji se jedná o nátěrové hmoty na bázi silikonu. Materiály s obdobnými vlastnostmi se používají například i pod sprchové kouty a vany. Po nátěru, který lze aplikovat štětcem, válečkem i air-less strojem, vznikne jednolitá vrstva, která chrání plochu proti veškerým okolním vlivům jako je vítr, déšť, sníh a mráz.

Je možné natřít i šikmé a svislé plochy, hydroizolační nátěr střechy dobře drží a nestéká. Podklad by měl být před nátěrem odmaštěný, očištěný a neměl by vylučovat oleje a jiné látky, které by mohly ovlivnit vlastnosti hydroizolačního nátěru. Nejčastěji se používá na rovné střechy, kde je nebezpečí stojaté vody. Použitý materiál u těchto střech rychleji degraduje a ztrácí své vlastnosti, než je tomu u šikmých střech.

I u tohoto typu nátěru je důležité dodržet technologický postup. Základním pravidlem je, aby se nanášel na podklad za vyšší teploty než čtyři stupně celsia. Podklad nesmí být vlhký a mastný, jinak by mohlo dojít ke špatnému přilnutí nátěru. Pokud jsou po otevření balení na vrchu tekutiny hrudky, nebo škraloup, nádobu protřepejte, nebo nátěr promíchejte.

Tip: Plánujete likvidaci eternitu? Na konci článku najdete formulář pro porovnání nabídek firem ve vašem okolí. Zdarma a bez práce si tak najdete tu nejvýhodnější.

Může vás zajímat:

Likvidace eternitu – co se starou eternitovou střechou a kolik stojí likvidace eternitu

Renovace eternitové střechy – čištění střechy, nátěr a výměna poškozených částí krok za krokem

Nezávazná poptávka


  • Zadání poptávky je ZDARMA.
  • Poptávka NENÍ závazná, nemusíte si tedy žádnou z nabídek vybrat.
  • Porovnáním nabídek ušetříte až 30 % nákladů.
Eternit
Co poptáváte?

Místo realizace

Kontaktní údaje

Souhlas s obchodními podmínkami a pravidly ochrany osobních údajů