Nátěr střechy – renovace plechové střechy

Pokud přemýšlíte, zda svou stávající plechovou střešní krytinu kompletně vyměnit, nebo renovovat, jste na správném místě. V našem článku si povíme, jaké nátěry jsou pro obnovení střešní krytiny nejvhodnější a jaká je jejich cena. Už teď můžeme prozradit, že nátěr střechy vychází cenově až pětkrát výhodněji než kompletní výměna střešní krytiny.

U renovace střech nás jistě potěší, že nový nátěr zvládneme bez problémů sami. Pokud se na to však necítíme, nebo na to nemáme čas, můžeme si objednat odbornou firmu, u které budeme mít jistotu, že odvede profesionální práci. I v tomto případě platí, že je vždy lepší vybrat firmu podle referencí.

Nátěr na plechovou střechu

Postup renovace plechové střechy se skládá z několika kroků, které si postupně vyjmenujeme a popíšeme. Na konci si povíme cenu za renovaci svépomocí, a jak by naši peněženku zatížilo případné objednání odborné firmy.

Před nátěrem střechy

V první fázi odstraníme zbytky starého nátěru z krytiny a obrousíme rez. K tomuto účelu nám postačí klasický drátěný kartáč a špachtle. Pamatujme, že nový nátěr střešní krytinu zakonzervuje, aby jí ochránil, první krok je tedy potřeba provést co nejdůkladněji. Když máme hotovo, střechu důkladně umyjeme a následně odmastíme. K opláchnutí střechy je neideálnější vysokotlaký čistič, takzvaná wapka.

Nátěr střechy

Když je střecha připravená, začneme s natíráním. První na řadě je ochranný, podkladový nátěr, který je často doplněn i o antikorozní složky. Nejčastěji se používají syntetické, akrylátové a polyuretanové barvy, které se vybírají podle typu střešní krytiny. Mezi používané patří pozinkovaný, hliníkový a měděný plech. K natírání svépomocí doporučujeme váleček a štětec, který se dostane i na špatně přístupná místa. Odborné firmy používají ve většině případů air-less stroj neboli nanášení barvy za pomoci postřiku. Mějme na paměti, že čím pečlivěji budeme natírat, tím déle nám střecha vydrží.


Nezávazná poptávka

  • Zadání poptávky je ZDARMA.
  • Poptávka NENÍ závazná, nemusíte si tedy žádnou z nabídek vybrat.
  • Porovnáním nabídek ušetříte až 30 % nákladů.
Stavba střechy - IN
Jedná se o:

Podrobné informace k poptávce

Typ střešní krytiny
Co vše si přejete realizovat?

Místo realizace

Kontaktní údaje

Souhlas s obchodními podmínkami a pravidly ochrany osobních údajů

Po zaschnutí ochranného, podkladového nátěru, přijde na řadu finální vrstva barvy, kterou natíráme stejným postupem. Barvu necháme zaschnout a máme hotovo.

Kalkulace ceny střechy_03

Může vás zajímat:

3 způsoby, jak odstranit mech ze střechy domu

Tip: Chystáte se na novou střechu? Na konci článku najdete formulář pro porovnání nabídek firem ve vašem okolí. Zdarma a bez práce si tak najdete tu nejvýhodnější.

Montáž plechové krytiny krok za krokem.

Kdy nátěr střechy provádět?

Mysleme i na počasí, které je dobré si ohlídat a renovaci střešní krytiny naplánovat podle něj. Když nám začne pršet, je to špatné a naše práce přijde vniveč. Technologický postup také říká, že okolní teplota by neměla klesnout pod pět stupňů celsia a střešní krytina by neměla mít více než padesát stupňů. Pozor tedy, pokud máte v plánu střechu renovovat v horkých letních dnech.

Kolik stojí nátěr plechové střechy

Kolik za nátěr plechové střechy zaplatíme? U varianty svépomocí počítejte zhruba od sto třiceti korun za jeden metr čtverečný střechy. V ceně nepočítáme režii, ale pouze barvu, případně přípravek na odmaštění povrchu. V případě, že si objednáte odbornou firmu, zaplatíte za jeden metr čtverečný zhruba o dvě až tři stovky vyšší částku. Samozřejmě záleží, odkud firma pojede, zda bude potřebovat lešení a podobně. Každá potřebná položka navíc se musí odrazit i v ceně renovace střechy.

poptavka
poptavka
Ceník – nátěr plechové střechy Cena v Kč/m2
Přebroušení střechy + odmaštění + antikorozní syntetický nátěr střechy 240–320
Tlakové mytí střechy + odmaštění + antikorozní syntetický nátěr střechy 220–300
Samotný nátěr střechy 160–250

Nezávazná poptávka


  • Zadání poptávky je ZDARMA.
  • Poptávka NENÍ závazná, nemusíte si tedy žádnou z nabídek vybrat.
  • Porovnáním nabídek ušetříte až 30 % nákladů.
Stavba střechy
Jedná se o:
Typ střešní krytiny
Co vše si přejete realizovat?

Místo realizace

Kontaktní údaje

Souhlas s obchodními podmínkami a pravidly ochrany osobních údajů