Nátěr střechy – renovace plechové střechy | stavimbydlim.cz
leaderboard

Nátěr střechy – renovace plechové střechy

Fotovoltaika - úspory
Fotovoltaika - úspory

Pokud přemýšlíte, zda svou stávající plechovou střešní krytinu kompletně vyměnit, nebo renovovat, jste na správném místě. V našem článku si povíme, jaké nátěry jsou pro obnovení střešní krytiny nejvhodnější a jaká je jejich cena. Už teď můžeme prozradit, že nátěr střechy vychází cenově až pětkrát výhodněji než kompletní výměna střešní krytiny.

U renovace střech nás jistě potěší, že nový nátěr zvládneme bez problémů sami. Pokud se na to však necítíme, nebo na to nemáme čas, můžeme si objednat odbornou firmu, u které budeme mít jistotu, že odvede profesionální práci. I v tomto případě platí, že je vždy lepší vybrat firmu podle referencí.

Nátěr na plechovou střechu

Postup renovace plechové střechy se skládá z několika kroků, které si postupně vyjmenujeme a popíšeme. Na konci si povíme cenu za renovaci svépomocí, a jak by naši peněženku zatížilo případné objednání odborné firmy.

Před nátěrem střechy

V první fázi odstraníme zbytky starého nátěru z krytiny a obrousíme rez. K tomuto účelu nám postačí klasický drátěný kartáč a špachtle. Pamatujme, že nový nátěr střešní krytinu zakonzervuje, aby jí ochránil, první krok je tedy potřeba provést co nejdůkladněji. Když máme hotovo, střechu důkladně umyjeme a následně odmastíme. K opláchnutí střechy je neideálnější vysokotlaký čistič, takzvaná wapka.

Nátěr střechy

Když je střecha připravená, začneme s natíráním. První na řadě je ochranný, podkladový nátěr, který je často doplněn i o antikorozní složky. Nejčastěji se používají syntetické, akrylátové a polyuretanové barvy, které se vybírají podle typu střešní krytiny. Mezi používané patří pozinkovaný, hliníkový a měděný plech. K natírání svépomocí doporučujeme váleček a štětec, který se dostane i na špatně přístupná místa. Odborné firmy používají ve většině případů air-less stroj neboli nanášení barvy za pomoci postřiku. Mějme na paměti, že čím pečlivěji budeme natírat, tím déle nám střecha vydrží.

Po zaschnutí ochranného, podkladového nátěru, přijde na řadu finální vrstva barvy, kterou natíráme stejným postupem. Barvu necháme zaschnout a máme hotovo.


Stavba střechy - nezávazná poptávka

Zajistíme Vám cenové nabídky od odborníků ve Vašem okolí. Zdarma a nezávazně!

Stavba střechy - IN
  • Krok 1
  • Krok 2
Jedná se o:

Může vás zajímat:

3 způsoby, jak odstranit mech ze střechy domu

Montáž plechové krytiny krok za krokem.

Tip: Chystáte se na novou střechu? Na konci článku najdete formulář pro porovnání nabídek firem ve vašem okolí. Zdarma a bez práce si tak najdete tu nejvýhodnější.

Kdy nátěr střechy provádět?

Mysleme i na počasí, které je dobré si ohlídat a renovaci střešní krytiny naplánovat podle něj. Když nám začne pršet, je to špatné a naše práce přijde vniveč. Technologický postup také říká, že okolní teplota by neměla klesnout pod pět stupňů celsia a střešní krytina by neměla mít více než padesát stupňů. Pozor tedy, pokud máte v plánu střechu renovovat v horkých letních dnech.

Kolik stojí nátěr plechové střechy

Kolik za nátěr plechové střechy zaplatíme? U varianty svépomocí počítejte zhruba od sto třiceti korun za jeden metr čtverečný střechy. V ceně nepočítáme režii, ale pouze barvu, případně přípravek na odmaštění povrchu. V případě, že si objednáte odbornou firmu, zaplatíte za jeden metr čtverečný zhruba o dvě až tři stovky vyšší částku. Samozřejmě záleží, odkud firma pojede, zda bude potřebovat lešení a podobně. Každá potřebná položka navíc se musí odrazit i v ceně renovace střechy.

Ceník – nátěr plechové střechy Cena v Kč/m2
Přebroušení střechy + odmaštění + antikorozní syntetický nátěr střechy 240–320
Tlakové mytí střechy + odmaštění + antikorozní syntetický nátěr střechy 220–300
Samotný nátěr střechy 160–250

Nezávazná poptávka


  • Zadání poptávky je zdarma.
  • Poptávka není závazná, nemusíte si tedy žádnou z nabídek vybrat.
  • Nabídky od firem si můžete porovnat přímo v e-mailu.
Stavba střechy
Jedná se o:
Typ střešní krytiny
Co vše si přejete realizovat?

Kontaktní údaje

Souhlas s obchodními podmínkami a pravidly ochrany osobních údajů
 
blank
blank
Cena střechy - kalkulačka