Opravu ploché střechy se nevyplatí podceňovat

Ploché střechy jsou z konstrukčního hlediska jednodušší než střechy šikmé, nicméně u plochých střech hrozí větší riziko poruchy, která má za následek zatékání dešťové vody do konstrukce střechy. Hydroizolační vrstva tvořená nejčastěji asfaltovými pásy je namáhána výkyvy počasí, působí na ni mráz, v zimě se na ní drží led a sníh a naopak v létě je sluncem rozpálená na několik desítek stupňů Celsia.

To vše postupem času vede k tomu, že materiál degraduje a ztrácí své původní fyzikální i mechanické vlastnosti a je náchylnější na tvorbu trhlin a netěsností, kterými může do budovy zatékat voda. Větší riziko poruchy hrozí u plochých střech se značným výskytem různých prostupů, vpustí a výlezů. Ty musí být opravdu kvalitně odizolovány, jinak teplotní roztažnost materiálu prostupujících potrubí napáchá nevratné škody.

Nejedná se však o jediné příčiny vedoucí ke vzniku vlhkých map na stropě posledního podlaží. S problémy se můžete setkat i u novostavby s chybným návrhem ze strany projektanta a s nekvalitním provedením ze strany realizační firmy. Při stavbě či rekonstrukci ploché střechy je tedy potřeba pečlivě kontrolovat kvalitu provedených prací.

Rekonstrukce ploché střechy asfaltovými pásy
Plochá střecha izolovaná asfaltovými pásy

Jaké jsou možnosti opravy plochých střech?

Oprava ploché střechy se může provést různými způsoby. Plochá střecha totiž nemusí plnit jen funkci střechy samotné, ale může sloužit například k odpočinku či jako okrasná zahrada, nebo prostor pro pěstování zeleniny.

Konvenční způsoby opravy plochých střech spočívají v aplikování nové hydroizolační vrstvy (asfaltový pás nebo PE fólie) na stávající hydroizolaci. Součástí je pochopitelně výměna veškerého oplechování za bezúdržbové materiály (měď, poplastované plechy, apod.) a odizolování prostupů a střešních vpustí pomocí speciálních manžet. U starých střech bez dostatečného zateplení je taktéž vhodné uvažovat i o zateplení ploché střechy buď minerální vatou, nebo pěnovým expandovaným polystyrenem.


Nezávazná poptávka

  • Zadání poptávky je ZDARMA.
  • Poptávka NENÍ závazná, nemusíte si tedy žádnou z nabídek vybrat.
  • Porovnáním nabídek ušetříte až 30 % nákladů.
Stavba střechy - IN
Jedná se o:

Podrobné informace k poptávce

Typ střešní krytiny
Co vše si přejete realizovat?

Místo realizace

Kontaktní údaje

Souhlas s obchodními podmínkami a pravidly ochrany osobních údajů

Kolik stojí rekonstrukce střechy – ceny za rekonstrukci střechy.

Kalkulace ceny střechy_01

Plochá střecha však nabízí dostatek prostoru pro všelijaká využití. Standardně jsou ploché střechy nepochozí, a to z toho důvodu, aby nedošlo k poškození hydroizolace. Pochozí plochá střecha však disponuje obrácenou skladbou konstrukce, u které je hydroizolace chráněna tepelnou izolací a vrstvou štěrku či dlažbou na roznášecích terčích.  Střechu tak lze s ohledem na maximální přípustné zatížení konstrukce plně využívat dle libosti.

Podobná skladba konstrukce se používá také pro zelené střechy. Skladba zelené ploché střechy je doplněna o hydroakumulační  a filtrační vrstvu, na které je nasypán substrát. Zelená střecha může být buď extenzivní (majitel se o ni nemusí prakticky vůbec starat) a intenzivní, kterou lze využívat například pro pěstování okrasných rostlin, ale i zeleniny.

Tip: Chystáte se na novou střechu? Na konci článku najdete formulář pro porovnání nabídek firem ve vašem okolí. Zdarma a bez práce si tak najdete tu nejvýhodnější.

Opravy plochých střech svěřte raději odborníkům

Hydroizolační vrstva ploché střechy je velmi náchylná na nekvalitní a neodborné provedení, a proto je potřeba vybrat firmu s patřičnými zkušenostmi a dlouholetou praxí. Jednou z takových je například firma Techbuild company s.r.o., která zajišťuje kompletní opravy střech, a to nejen plochých, ale i šikmých.

Tým zkušených klempířů, pokrývačů, tesařů a izolatérů zajistí kompletní rekonstrukci střechy včetně provedení zateplení střechy, položení nové hydroizolace, odizolování střešních vpustí a oplechování všech prostupů, průlezů a atik. Více informací naleznete na stránkách firmy www.strechysegment.cz.

Nezávazná poptávka


  • Zadání poptávky je ZDARMA.
  • Poptávka NENÍ závazná, nemusíte si tedy žádnou z nabídek vybrat.
  • Porovnáním nabídek ušetříte až 30 % nákladů.
Stavba střechy
Jedná se o:
Typ střešní krytiny
Co vše si přejete realizovat?

Místo realizace

Kontaktní údaje

Souhlas s obchodními podmínkami a pravidly ochrany osobních údajů