Plechová střecha překvapí dlouhou životností a nízkou cenou

Plechová střecha už dávno není nic výjimečného. Klasické pálené a betonové tašky jsou sice stále populární, ale nutno říci, že už dávno ne tolik, jako plechová krytina. Když se podíváte na novostavby ve svém okolí, zjistíte, že se tento typ střech používá stále častěji. Jaké výhody má plechová střecha?

Široká škála možností

První velkou výhodou je určitě fakt, že plechová střecha může mít celou řadu podob. Materiál umožní realizaci různých designových provedení, a to s ohledem na praktičnost, funkčnost, vzhled a dlouhou životnost. Když se podíváme konkrétněji, tak mezi nejpopulárnější patří:

  • Struktura střešního šindele
  • Románské tašky
  • Falcovaný vzhled

Více o falcované střeše naleznete v článku Falcovaná střecha – výhody, montáž a cena falcované krytiny.

Dále nelze zapomínat ani na různá materiálová provedení. Pro výrobu plechové krytiny se používá převážně pozinkovaný plech či hliník, méně často nerezový plech či měď. Krytina z pozinkovaného plechu či hliníku je ošetřena povrchovou úpravou v různých barevných odstínech.

Nízká hmotnost plechové střechy

Dalším pozitivem plechové krytiny je její hmotnost. Oproti klasické krytině z pálených a betonových tašek je podstatně lehčí, lépe se s ní manipuluje a neklade vysoké nároky na únosnost krovu. I z tohoto důvodu je plechová krytina vhodná na rekonstrukci střechy, kde lze předpokládat, že původní krov by zatížení těžší krytiny nesnesl. Práce s plechovou krytinou je jednodušší a rychlejší, což se odráží na celkových nákladech na pořízení nové střechy.


Nezávazná poptávka

  • Zadání poptávky je ZDARMA.
  • Poptávka NENÍ závazná, nemusíte si tedy žádnou z nabídek vybrat.
  • Porovnáním nabídek ušetříte až 30 % nákladů.
Stavba střechy - IN
Jedná se o:

Podrobné informace k poptávce

Typ střešní krytiny
Co vše si přejete realizovat?

Místo realizace

Kontaktní údaje

Souhlas s obchodními podmínkami a pravidly ochrany osobních údajů

TIP: Pokud plánujete rekonstrukci střechy, zjistěte, zda rekonstrukce střechy vyžaduje stavební povolení.

Kalkulace ceny střechy_01

Plechová střecha a odolnost vůči větru

Střecha by měla dům ochránit nejenom před deštěm, měla by nabídnout i další možnosti ochrany celé nemovitosti. Plechové krytiny se pyšní velmi dobrou odolností proti větru, která je dána způsobem kotvení krytiny. Krytina není na střeše ložena volně, ale je kotvena pomocí vrutů do střešních latí. Odolnost je tím vyšší, čím více je použito kotevních prostředků. Plechové střechy ani při silnějším větru neodletí.

Dobrá izolace

Je pravdou, že kondenzace je zcela přirozeným jevem. Kondenzát se na plechových střechách skutečně objevuje. Zároveň však musíme říci, že kondenzát nemá vliv na funkčnost konstrukce, pokud je navržena správná pojistná hydroizolace. Kondenzát z plechové krytiny je při správně navržené a provedené hydroizolaci odveden pryč z konstrukce střechy.

Tip: Chystáte se na novou střechu? Na konci článku najdete formulář pro porovnání nabídek firem ve vašem okolí. Zdarma a bez práce si tak najdete tu nejvýhodnější.

Když mluvíme o izolaci, jak je to vlastně s akustickou izolací? Může se stát, že si lidé na hlučnost své plechové střechy stěžují. Příčinou hlučné krytiny je spíše nekvalitní realizace a špatně navržená skladba střešní konstrukce. U dobré akustické izolace se není třeba obávat jakékoliv vysoké hlučnosti ani při prudkém dešti.

Plechová střecha nabízí dlouhou životnost

Určitě se není třeba obávat toho, že by plechová střecha nesplnila požadavky na životnost. Tady může v mnoha případech klasickou střešní krytinu snadno překonat. Životnost plechové krytiny se udává v desítkách let. Navíc bude dlouhodobě vypadat jako nová, jelikož netrpí standardními problémy, které jsou na první pohled viditelné u tradičních střešních krytin. Na mysli máme růst mechu, řas a lišejníků.

Plechová krytina bude vypadat jako nová po dlouhou dobu, a to bez nutnosti jakékoliv náročné údržby.

poptavka
poptavka

Pořizovací cena plechové krytiny

Poslední výhodou plechové krytiny jsou určitě i pořizovací náklady. Roli hraje samozřejmě konkrétní typ krytiny, použitý materiál, její vzhled, ale i firma, která střechu realizuje. Cena plechové krytiny je velmi přijatelná. Metr čtvereční plechové krytiny lze pořídit již od 160,-Kč. Velký vliv na celkovou cenu nové plechové střechy má také cena pokládky plechové krytiny. Vzhledem k jednoduché, rychlé montáži a snadné manipulaci je cena pokládky nižší než u tradičních skládaných střešních krytin.

Nezávazná poptávka


  • Zadání poptávky je ZDARMA.
  • Poptávka NENÍ závazná, nemusíte si tedy žádnou z nabídek vybrat.
  • Porovnáním nabídek ušetříte až 30 % nákladů.
Stavba střechy
Jedná se o:
Typ střešní krytiny
Co vše si přejete realizovat?

Místo realizace

Kontaktní údaje

Souhlas s obchodními podmínkami a pravidly ochrany osobních údajů