Posuvné zastřešení terasy, balkonu nebo pergoly nemá chybu

Jistě znáte situace, kdy vám silný vítr nebo déšť překazí posezení s přátely na terase nebo balkoně. Tomu je však díky posuvnému zastřešení konec.

Využijte prostor naplno

Díky zastřešení terasy získáte takřka plnohodnotný prostor pro umístění grilu, posezení, dětského koutku, zimní zahrady, ateliéru, venkovní kuchyně, bazénu nebo výřivky. Na druhou stranu ztratíte kontakt s venkovním prostředím a přísun čerstvého vzduchu. Pokud chcete mít oboje dohromady, využijte posuvné zastřešení terasy. Díky němu tak můžete terasu, balkon nebo pergolu využívat i v případě nepřízně počasí a přitom neztratíte kontakt s venkovním prostředím.

Ovládání posuvného zastřešení

Ovládání posuvného zastřešení je velmi jednoduché a zvládne jej opravdu každý. Lehkým zatlačením, nebo tažením pohybujete s jednotlivými segmenty zastřešení a posouváte jej po kolejnici upevněné na obvodových zdech domu a v podlaze.

Velká výhoda posuvného zastřešení spočívá v možnosti jeho uzavření ze všech stran v chladých dnech. Pokud použijete jako dekorativní vytápění moderní lihový biokrb, lihovou nebo plynovou lampu, můžete „venku“ sedět i v zimě.

Ochrana před sluncem a další doplňky posuvného zastřešení

V případě slunečného dne je možné využít zabudovaného stínění. Na výběr se nabízí jak manuální zatahování, tak moderní elektrické s ovládáním přes mobil pomocí stažené aplikace. Díky možnosti zatažení rolet tak nedojde k přehřívání interiéru. Moderním trendům v domácnosti se meze nekladou.

Je myšleno i čtyřnohé mazlíčky. Do posuvného zasřešení je možné ve výrobě namontovat vlez pro kočku nebo psa.

Součástí každého zastřešení je pak bezpečnostní zámek proti neoprávněnému vniknutí cizí osoby.

Konstrukční řešení posuvného zastřešení

Pokud si myslíte, že posuvné „dodatečné“ zastřešení bude kýčovité, nebo že bude hýzdit vzhled vašeho domu, nemějte obavy. Na trhu je nepřeberné množství konstrukčních, materiálových a barevných řešení. S pomocí architekta tak jistě naleznete zastřešení i pro vaši terasu.

Naprostá většina posuvných zastřešení je vyráběna z hliníkových profilů se skleněnou nebo polycarbonátovou výplní. Nátěr hlinikového rámu lze vybírat z několika barevných odstínů.  Jako výplň je použité bezpečnostní sklo CONNEX.

Standardní rozměry posuvného zastřešení se pohybuje od 1 m až do 6 m, výška zastřešení je standardně okolo 2,5-3,3 m a délka je závislá na přání zákazníka.

Zastřešení můžete pořídit jako otevřené, polootevřené nebo zavřené. S výběrem vám rádi poradí odborníci. Tvar zastřešení je nejčastěji elipsovitý, lomený, klenutý nebo pultový v návaznosti na kolmé obvodové stěny posuvného zastřešení.

Výrobci posuvného zastřešení

Nejznámějším českým výrobcem posuvného zastřešení je firma Alukov, která posuvné zastřešení nabízí v několika produktových řadách – posuvné zastřešení Corso Entry, Corso Solid, Corso Premium, Corso Glass a Corso Ultima.

Posuvné zastřešení ONE TRADE je další z řady výrobců zastřešení. Stejně jako zastřešení Corso jsou i produkty z řady ONE TRADE vyrobeny ze zesílených hliníkových profilů. Rozměr zastřešení je variabilní v závislosti na požadavku investora a výplň zastřešení je najčastěji z polykarbonátových desek a bezpečnostního skla. Zastřešení se vyrábí ve třech sériích – One Trade Optimal, One Trade Mini a One Trade XXL.

Německá výroba přináší systémy zastřešení Vöroka a modelové řady Saphir Solar, Saphir Topas, Saphir Pavillion.

Dalším výrobcem, který jistě stojí za zmínku je Albixon. Ten nabízí posuvné zastřešení SKYTRIUM v modelových řadách Rio, Mia a Art.

Cena posuvného zastřešení

Cena zastřešení se pohybuje v závislosti na rozměrech, konstrukčním řešení a zvolených doplňcích. Pokud ovšem chcete kvalitní zastřešení, připravte si alespoň 200 000 – 300 000 Kč.

Například posuvné zastřešení o rozměrech 9×3,5m stojí 300 000,-Kč a zastřešení o rozměrech 4,6×2,5 m za 190 000,-Kč.

TIP: Věděli jste, že porovnáním nabídek můžete ušetřit až 30 % nákladů?
Jeden formulář, vícero nabídek. Neztrácejte čas s hledáním firmy.


Posuvné zastřešení není sice levné, ale rozšíří možnosti vašeho domu. Za tuto cenu dostanete kvalitní zastřešení z odolných materiálů, které vám budou po několik desítek let přinášet užitek.

Nezávazná poptávka


  • Zadání poptávky je ZDARMA.
  • Poptávka NENÍ závazná, nemusíte si tedy žádnou z nabídek vybrat.
  • Porovnáním nabídek ušetříte až 30 % nákladů.
Pergola
Pergola bude:
Součástí poptávky je:

Místo realizace

Kontaktní údaje

Souhlas s obchodními podmínkami a pravidly ochrany osobních údajů