Řešení schodů nabízí skutečně hodně možností

nacenění

Pokud jste se pustili do výstavby nového domu, který se následně stane útočištěm celé vaší rodiny, čeká vás určitě ještě velice dlouhá cesta plná zásadních rozhodnutí a možných problémů křížících cestu za výslednou spokojeností. Jestli se váš plán na rodinný dům skládá ze dvou pater, budete muset dříve nebo později řešit, jakým způsobem se rozhodnete přistoupit k montáži schodů. Ty se totiž dnes vyrábějí hned několika způsoby a každý z nás vidí budoucnost v jiném. Tento článek vás světem schodů v základní rovině provede, takže nikam neodcházejte.

Samonosné dřevěné schody
Samonosné dřevěné schody

Jaké typy schodů se nejčastěji využívají?

  • betonové schody
  • kovové schody
  • dřevěné schody

Betonové schody se využívají velice často. Beton je totiž sám o sobě velice tvrdým materiálem, takže se lidé, kteří po něm pravidelně chodí nahoru a dolů, nebojí třeba i skákat. Beton ovšem není na první pohled příliš vzhledný, proto je třeba jej ještě doplnit nějakou nášlapnou částí. Nášlapy na schody se ve většině případů vytvářejí ze dřeva a dávají tak uživatelům pocit spojení s přírodou. Beton v kombinaci s nášlapy je jednou z nejlepších možností, kterou můžete zvolit.

Kovové schody lidé také poměrně často volí. Někomu se možná krása kovu zdá naprosto nezaměnitelná, ostatní vám ale řeknou, že je příliš chladný a nehodí se do každého interiéru. Proto byste měli být s výběrem takových schodů velice opatrní.

Návod na výpočet schodiště naleznete v tomto článku.

Dřevěné schody jako u mlynáře? Není problém!

Samonosné dřevěné schody dokáží okouzlit každého, kdo na ně pohledí. Samozřejmě se také nehodí do všech prostorů, ale přeci jen se dají daleko lépe kombinovat než předchozí kovové. Mlynářské schody, jak se jim trefně přezdívá, přinášejí hřejivý pocit, který vám žádný jiný stavební materiál jednoduše nenabídne. Dřevo je stále v kurzu a kromě nábytku, obkladů nebo oken můžete investovat i do schodů, které skutečně vkusně doplní váš přírodní interiér.

Tip: Plánujete vlastní projekt? Na konci článku najdete formulář pro porovnání nabídek firem ve vašem okolí. Zdarma a bez práce si tak najdete tu nejvýhodnější.

Doufáme, že pro vás byl tento článek přínosný a budete díky němu věnovat výběru schodů zvýšenou pozornost, kterou si zasluhují. A kterou potřebují.

Nezávazná poptávka


  • Zadání poptávky je ZDARMA.
  • Poptávka NENÍ závazná, nemusíte si tedy žádnou z nabídek vybrat.
  • Porovnáním nabídek ušetříte až 30 % nákladů.
Obecná poptávka

Místo realizace

Kontaktní údaje

Souhlas s obchodními podmínkami a pravidly ochrany osobních údajů