Podzim – nejlepší čas na stavbu bazénu

Léto je za námi, teploty klesly a dostavilo se sychravé podzimní počasí. Koupání v zahradních bazénech letos definitivně odzvonilo. Nicméně pokud přemýšlíte o vlastním zahradním bazénu a přejete si již během prvních teplých dnů zaplavat, je vhodné začít se stavbou už nyní. Stavba bazénu netrvá sice dlouho, může se však kdykoli nečekaně protáhnout a koupání byste museli odložit.

Jak dlouho trvá stavba bazénu?

Celková délka výstavby bazénu je závislá na více faktorech. Nejprve je nutné si ověřit, zda stavba bazénu vyžaduje vyřízení ohlášení stavby stavebnímu úřadu. Jestliže bude plánovaný bazén větší jak 40 m2, vyžaduje zmíněné ohlášení stavby (standardně vyřízeno ve lhůtě 30 dnů), v opačném případě není třeba nic vyřizovat.

Stavba bazénu na podzim - bazény Albixon
Zapuštěný zahradní bazén Albixon

Nějaký čas může také zabrat rozhodování, kam bazén umístit. Zapuštěné bazény jsou stavby trvalé, které nelze přemístit, a proto umístění musí být vhodně zvoleno jak s ohledem na praktičnost, tak na estetiku. Pokud víte, kde bude bazén postaven, na zvoleném místě je třeba zaměřit jeho polohu a provést výkop požadovaných rozměrů.  Nesmí se též zapomenout na bazénovou technologii, která bude umístěná ve vlastní speciální šachtě. Je tedy potřeba provést výkop i pro tuto šachtu včetně rýhy propojující šachtu s bazénem.

Výkop je třeba odvodnit pomocí systému drenážního potrubí, vysypat štěrkem a poté v něm vybetonovat základovou desku, na kterou bude skelet zapuštěného bazénu položen. Tyto přípravné stavební práce lze provést s partou dělníků během jednoho týdne, betonový základ však musí tvrdnout minimálně 7 – 14 dnů, optimálně 4 týdny.

Přípravné práce jsou hotovy, na řadě je montáž bazénu

Na takto připravený podklad následně realizační firma umístí skelet bazénu, který se dle doporučených postupů výrobce zafixuje a propojí s veškerou bazénovou technologií. Jakmile je vše propojeno, bazén se částečně zavodní a provede se zkouška těsnosti technologie. Pokud je vše v pořádku, bazén se dle doporučených postupů výrobce obezdí, obetonuje a na závěr obsype zeminou (zapuštěné bazény mají různá konstrukční provedení a vyžadují rozdílné stavební postupy). Bazén je kompletně hotový, nyní zbývá provést finální terénní úpravy okolo bazénu. Stavba bazénu tak trvá 1 – 2 měsíce v závislosti na dostupnosti řemeslníků a techniků.


Nezávazná poptávka

  • Zadání poptávky je ZDARMA.
  • Poptávka NENÍ závazná, nemusíte si tedy žádnou z nabídek vybrat.
  • Porovnáním nabídek ušetříte až 30 % nákladů.
Obecná poptávka - IN3

Místo realizace

Kontaktní údaje

Souhlas s obchodními podmínkami a pravidly ochrany osobních údajů

Bazén ze ztraceného bednění – jak postupovat a jaký beton použít

Stavba bazénu na podzim - bazény Albixon
Zapuštěný bazén Albixon

Proč je vhodné bazén postavit již na podzim?

Zapuštěné bazény Albixon se mohou stavět po celý rok. Pakliže se však chcete koupat při prvních teplých dnech, se stavbou je vhodné začít na podzim. Řemeslníci a stavební firmy jsou v tomto období dostupnější a nehrozí tak zdlouhavé průtahy zapříčiněné nedostavením se pracovníků ve sjednaných termínech.  Eliminujete tedy riziko, že se vám stavba protáhne natolik, že si koupání užijete až v polovině léta. Pokud stavbu bazénu dokončíte ještě letos včetně všech terénních úprav, na jaře na vás bude čekat nový bazén s krásně upraveným a již zregenerovaným okolím, plně připravený k provozu.

Nezávazná poptávka


  • Zadání poptávky je ZDARMA.
  • Poptávka NENÍ závazná, nemusíte si tedy žádnou z nabídek vybrat.
  • Porovnáním nabídek ušetříte až 30 % nákladů.
Obecná poptávka

Místo realizace

Kontaktní údaje

Souhlas s obchodními podmínkami a pravidly ochrany osobních údajů