Venkovní rolety na střešní okna jako ochrana okna před krupobitím

Silné krupobití dokáže na domě napáchat velké škody, obzvlášť pokud máte střešní okna, která nejsou nijak chráněna. Pokud máte obavy z poškození střešního okna krupobitím, poradíme vám, jak se případnému neštěstí vyhnout. Nejúčinnější ochranou jsou rolety na střešní okna.

Klasické střešní okno bez jakýchkoli úprav by měla samo o sobě lehčí krupobití vydržet. Občas se ale vyskytne krupobití tak silné, že sklo nápor nevydrží a rozbije se. V tomto případě není třeba obávat se toho, že se skleněná výplň ze střešního okna vysype na podlahu, jelikož je zasklení střešního okna bezpečností – je tedy opatřeno bezpečnostní fólií, která drží jednotlivé střepy v okně pohromadě.

Střešní okno s tvrzeným venkovním sklem

Jednou z možností, jak se vyvarovat rozbitému střešnímu oknu vlivem krupobití, je pořídit střešní okna s tvrzeným venkovním sklem. Tvrzené sklo má zpravidla větší tloušťku a nabízí zvýšenou ochranu nejen před krupobitím, ale i vniknutím cizí osoby do domu. Bezpečnostní tvrzené sklo pro střešní okno je vybaveno samočisticí vrstvou, která zaručuje spolehlivý odvod vody a všech nečistot z povrchu skla. Tvrzené sklo tak zůstane čisté po dlouhou dobu.

Venkovní rolety na střešní okna

Druhou z možností, jak ochránit střešní okno před kroupami je pořízení venkovních rolet na střešní okna. Rolety na střešní okna jsou vyrobeny z odolného materiálu, který bez problému odolá všem povětrnostním podmínkám. Ochrana střešního okna před kroupami však není jediné, co rolety dovedou. Jak je známo, sluneční záření dopadající na okno produkuje velké množství vnitřních tepelných zisků. V zimě se jedná o tepelnou energii zadarmo, ale v létě sluneční záření způsobuje nepříjemné přehřívání interiéru, které zvyšuje energetickou náročnost budovy kvůli chlazení podkrovních prostorů. Rolety na střešní okna velmi účinně eliminují tyto tepelné zisky. Teplo se akumuluje pouze mezi roletou a zasklením střešního okna, odkud proudí pryč a neprostupuje dále do interiéru.


Pasport budovy - nezávazná poptávka

  • Zadání poptávky je ZDARMA.
  • Poptávka NENÍ závazná, nemusíte si tedy žádnou z nabídek vybrat.
  • Porovnáním nabídek ušetříte až 30 % nákladů.
Okna - IN
Materiál rámu okna:
ks

Detail poptávky

Typ zasklení okna:
Poptávám:

Místo realizace

Kontaktní údaje

Souhlas s obchodními podmínkami a pravidly ochrany osobních údajů

Jako další výhodu lze uvést bezpečnost okenních rolet. Rolety na střešní okna jsou velmi dobrou ochranou proti zlodějům.

Ovládání rolet na střešních oknech je stejně komfortní, jako je tomu u klasických oken. Rolety můžete ovládat ručně či zvolit rolety poháněné elektromotorem ovládaným dálkovým ovladačem. Pokud se jedná o starší střešní okna, ke kterým není přivedena elektřina, možnou variantou jsou rolety na okna na solární pohon. Rolety je možné ovládat nejen, když svítí slunce, ale i když je pod mrakem.

Střešní světlovody versus střešní okna – která volba je lepší při rekonstrukci podkroví?

Rozbité střešní okno

Co dělat, pokud vám praskla skleněná výplň ve střešním okně? Jestli myslíte na to nejhorší a představujete si, jak budete muset celé okno demontovat a nahradit jej novým střešním oknem, tak jste na omylu. Pakliže máte rozbité zasklení střešního okna, stačí vyměnit pouze toto zasklení. Z okna se odejme zasklívací rámeček, vysadí se stávající zasklení a místo něj se vloží nové dvojsklo či trojsklo, které se upevní speciální montážní sadou.

Nezávazná poptávka - výroba a montáž oken


  • Zadání poptávky je ZDARMA.
  • Poptávka NENÍ závazná, nemusíte si tedy žádnou z nabídek vybrat.
  • Porovnáním nabídek ušetříte až 30 % nákladů.
Okna
ks
Materiál rámu okna:
Typ zasklení okna:
Poptávám:

Místo realizace

Kontaktní údaje

Souhlas s obchodními podmínkami a pravidly ochrany osobních údajů