Vinné prefabrikované sklepy – stylová degustace vína na vaší zahradě

soutez

Máte rádi víno? Rádi jezdíte párkrát do roka do vinného sklípku? Taky se vám líbí cihlové klenuté sklepy provoněné vinným moštem? A co tak mít tohle všechno doma na zahradě? Všechno můžete mít díky prefabrikovaným sklepům.

Díky prefabrikovaným dílům si můžete vytvořit plnohodnotný sklep přímo u vás na zahradě. Na trhu existují různé prefabrikované sklepy nebo sklepní kóje, které jsou určeny k zahrnutí pod zeminu. Jedná se o plastové žebrové profily s otvorem pro vstup shora nebo z boku. Dále jsou v nabídce ŽB panely, ze kterých se zhotoví nosné obvodové stěny a strop sklepu a posléze taktéž zahrne zeminou.

Ovšem jsou na trhu i obloukové železobetonové segmenty, které vytváří dojem pravého vinného sklepu a ne jen obyčejné suterénní místnosti.

Sklepy ale nemusíte využívat primárně jen jako vinné, ale můžete je použít pro skladování nebo výrobu sirupů, kompotů, zavařovaček, sýrů a moštů.

Stavba prefabrikovaného sklepu

Stavba sklepu se skládá z několika částí, a sice z přípravy technické dokumentace, stavební povolení/ohlášení stavby, terénní úprav s přípravou základových betonových pražců, položení podlahových dílců a obloukových segmentů, zateplení, hydroizolace a opět finální terénní úpravy.

Vzhledem k náročnému procesu osazování betonových dílců bude zapotřebí těžká technika, kterou zajistí sám dodavatel.

Zateplení sklepu se provádí zejména tehdy, uvažujete-li s posezením uvnitř sklípku i třeba během zimního období. V tom případě se izolace provádí na rovných částech sklepu z extrudovaného polystyrenu, který je nenasákavý, a klenba sklepu se zatepluje rychlejší metodou – nástřikem tepelně izolační PUR pěny. V případě, že je sklep zahrnut min. 0,8 m zeminy, izolace by nebyla, z důvodu založení v nezámrzné hloubce, potřeba.

Konstrukční řešení prefabrikovaného sklepu

Sklepy se vyrábí v modulových rozměrech. Šířka sklepu u paty konstrukce je okolo 5 m, světlá výška v nejvyšším bodě klenby okolo 2,5 m. Délka sklepu je variabilní a to až do 20 m.

Sklep je zhotoven z prefabrikovaných dílců, které jsou k sobě semknuty svorníky, díky kterým je zaručena tuhost a stabilita stavby. Po zhotovení tepelné izolace a hydroizolace můžete sklep buď zcela zasypat až do výšky 2 m, částečně jej zasypat nebo jej nechat nezasypaný a opratřit jej povrchovou úpravou.

Jako vnější povrchovou úpravu můžete zvolit kamenný, dřevěný nebo cihlový obklad. Dveře a okna do částečně zasypaného sklepu můžete zvolit dle libosti – plastová, dřevěná nebo třeba špaletová.

Vnitřní obklad nezhotoven nejčastěji z cihelného obkladu, na sociálním zázemí je to keramická dlažba. Pokud si přejete kamenný obklad, jistě není zhotovení problém.

dodavatel

Vybavení prefabrikovaného sklepu

Sklep si můžete dle libosti vybavit, jak budete chtít. Může se jednat pouze o sklep na skladování, kde bude instalováno pouze jedno světlo, ale také si můžete sklep plnohodnotně vybavit pro posezení, umístit zde nábytek, kuchyňskou linku, vzduchotechnické zařízení, topení, vodu, elektro a sociální zázemí.

Prefabrikovaný sklep a cena

Prefabrikovaný sklep není jistě žádná levná záležitost, ale když chcete luxus a nadstandardní zařízení vašeho obydlí, musíte si připlatit. Cena prefabrikovaného sklepu o velikosti 5×6 m vás může přijít se všemi prácemi i na 500 000,- Kč. Bližší informace k ceně vám poskytne dodavatel stavby.

Nezávazná poptávka


  • Zadání poptávky je ZDARMA.
  • Poptávka NENÍ závazná, nemusíte si tedy žádnou z nabídek vybrat.
  • Porovnáním nabídek ušetříte až 30 % nákladů.
Obecná poptávka

Místo realizace

Kontaktní údaje

Souhlas s obchodními podmínkami a pravidly ochrany osobních údajů