Tekutá hydroizolace – postup aplikace

nacenění

Kromě izolačních asfaltových pásů a měkčeného PVC je v nabídce také velmi flexibilní tekutá hydroizolace. Je možné ji využít jako pro hydroizolaci v novostavbách, tak i při rekonstrukcích. Tekutá hydroizolace má dvě základní podoby – gumoasfaltová hydroizolace a tekutá lepenka. Obě hydroizolace vytváří dokonale souvislou a nepropustnou vrstvu beze spojů. Díky svým vlastnostem dokonale přilnou k podkladu.

 • Tekutou lepenku tvoří dvě složky – trvale pružný a snadno aplikovatelný hydroizolační nátěr na bázi disperze a směsi modifikovaných přísad s cementem.
 • Gumoasfaltová hydroizolace je disperze asfaltů modifikovaných syntetickým kaučukem.

Tekutou hydroizolaci lze použít pro:

 • hydroizolaci svislých i vodorovných konstrukcí,
 • ochranu konstrukcí proti zemní vlhkosti,
 • hydroizolace vnějších povrchů sklepních stěn, opěrných zdí apod.,
 • hydroizolace pod dlažby a obklady v koupelnách, na terasách či balkonech,
 • vnitřní hydroizolace bazénů,
 • izolace proti pronikání radonu z podloží.

Kromě toho lze gumoasfaltovou tekutou hydroizolaci použít také pro opravu poškozené hydroizolace ploché střechy.

Tekutá hydroizolace – návod na aplikaci

Při realizaci je nutno hledět na nasákavost a stav podkladu. Tekutá hydroizolace se velmi snadno aplikuje a nevyžaduje žádné zvláštní pomůcky, hravě ji tedy zvládnete i svépomocí. Před aplikací hydroizolace je vhodné povrch ošetřit penetračním nátěrem pro sjednocení savosti povrchu.

Aplikace tekuté hydroizolace by se neměla provádět na přímém slunci nebo ve velkém průvanu.

Tekutá hydroizolace posloužila pro opravu poškozené hydroizolace spodní stavby domu.
Tekutá hydroizolace posloužila pro opravu poškozené hydroizolace spodní stavby domu.

Co budete potřebovat?

 • smeták
 • penetrace
 • hydroizolace složka A/B
 • elektrické míchadlo nebo zednickou lžíci
 • váleček nebo štětec

Příprava podkladu a penetrace

Před aplikací je potřebné podklad dokonale očistit od prachu, oleje či jiných mastnot. Rohy je třeba zaoblit a zvětralé či nesoudržné oblasti ošetřit opravnou maltou. Povrch by měl být pevný, čistý a v neposlední řadě suchý. Gumoasfaltová tekutá hydroizolace je však určena i na mírně vlhké konstrukce.


Nezávazná poptávka

 • Zadání poptávky je ZDARMA.
 • Poptávka NENÍ závazná, nemusíte si tedy žádnou z nabídek vybrat.
 • Porovnáním nabídek ušetříte až 30 % nákladů.
Obecná poptávka - IN3

Místo realizace

Kontaktní údaje

Souhlas s obchodními podmínkami a pravidly ochrany osobních údajů

Pokud podklad splňuje tyto požadavky, můžete začít nanášet hloubkovou penetraci, která sjednotí nasákavost povrchu. Penetrace se nanáší celoplošně válečkem, štětcem nebo postřikem. Nesmí nikde vznikat kaluže, ty se pak buď rozetřou nebo odsají houbou. Následně se penetrace nechá důkladně zaschnout, a to po dobu 2 až 3 hodin při běžné pokojové teplotě.

Při používání tekuté hydroizolace dbejte pokynů výrobce uvedených na obalu výrobků či v technickém listu. Využívejte pouze opravnou maltu a penetrační nátěr určený výrobcem.

Aplikace tekuté hydroizolace

Po zaschnutí můžete začít nanášet tekutou hydroizolaci. Nejdříve si připravte směs na nátěr podle návodu od výrobce. Gumosfaltový nátěr je jednosložkový, před použitím jej stačí pouze promísit.

Tekutá lepenka

Tip: Plánujete vlastní projekt? Na konci článku najdete formulář pro porovnání nabídek firem ve vašem okolí. Zdarma a bez práce si tak najdete tu nejvýhodnější.

Postupuje se od tekuté složky A, která se vylije do originální plastové nádoby a následně se vsype suchá složka B. Nízkootáčkovým elektrickým míchadlem se smíchá do podoby homogenní směsi bez hrudek. Pokud nemáte k dispozici míchadlo, lze využít zednickou lžíci a odspodu směs promíchávat tak, aby se uvolnily bubliny. Nechte odstát 2 minuty za občasného míchání. Směs se nanáší opět válečkem nebo štětcem, a to nejméně ve dvou vrstvách.

Křížová metoda

Pro nanášení se využívá tzv. křížová metoda. Začíná se první vrstvou zleva doprava a pokračuje se druhou vrstvou shora dolů. Těsnícím pásem se pak vyztuží rohy a kouty, které se vloží do první čerstvé tekuté stěrky hydroizolace a přetřou se další vrstvou. Dostatečné vyschnutí hydroizolace zabere přibližně 12 hodin v případě zdiva a 24 hodin pod obkladem a dlažbou.

Po nanesení tekuté gumoasfaltové hydroizolace přichází na řadu hydroizolace spodní stavby asfaltovým pásem (technologický postup a ochrana hydroizolace).

Pochozí tekutá hydroizolace

V případě, že stojíte o pochozí vrstvu tekuté hydroizolace neboli tekuté dlažby, můžete zakoupit jednosložkovou pružnou protiskluzovou hydroizolaci. Skládá se z gumy smísené s gumovým granulátem. Nabízí dokonalý jednolitý povrch bez problémových spojů. Ideální využití si najde hlavně na balkonech, lodžiích a terasách. Vybrat si můžete hned z několika barevných provedení. Aplikace pochozí tekuté hydroizolace je velmi snadná, nejdříve se však povrch musí očistit. Některé hladké povrchy mohou vyžadovat mechanické zdrsnění kvůli přilnavosti. Dále pak postačí jen zednické hladítko a případně penetrace. Nanesení hydroizolace zvládnete i svépomocí.

Výhody tekuté hydroizolace

Tekutá hydroizolace má mnoho výhod, mezi hlavní však patří snadná a rychlá aplikace, výborná přilnavost k podkladům a pružnost ve srovnání s asfaltovou lepenkou. Také trvale odolává vysokému vodnímu tlaku a chrání beton před narušujícími vlivy prostředí.

Nezávazná poptávka


 • Zadání poptávky je ZDARMA.
 • Poptávka NENÍ závazná, nemusíte si tedy žádnou z nabídek vybrat.
 • Porovnáním nabídek ušetříte až 30 % nákladů.
Obecná poptávka

Místo realizace

Kontaktní údaje

Souhlas s obchodními podmínkami a pravidly ochrany osobních údajů