Textilní posuvné zastřešení pergoly

soutez

Výběr zastřešení na pergolu není vůbec jednoduché. Pokud vybíráte pevné zastřešení, s velkou pravděpodobností sáhnete po průsvitném polykarbonátu, tvrzeném skle či plexiskle. Co když ale nechcete střechu napevno? Je posuvné zastřešení pergoly praktické?

Pokud patříte mezi ty, kteří mají, nebo plánují stavbu zahradní pergoly a chtěli byste pergolu bez střechy, abyste mohli během letních večerů pozorovat oblohu, ale na druhou stranu vám vadí, že pergolu nebudete moci používat během deště, volte posuvné zastřešení pergoly.

Posuvné zastřešení pergoly je praktické

Pergola s textilní posuvnou střechou je něco jako kříženec pergoly a markýzi, kterou také můžete libovolně nastavit dle svých požadavků, nicméně u pergoly je výhoda vyšší stability a odolnosti zejména při silném větru, který klasická markýza nemusí vydržet.

Posuvné zastřešení je možné udělat na dřevěné i hliníkové pergole. Pokud máte atypickou pergolu, žádný strach. Mnoho výrobců vyrábí posuvné zastřešení na míru.

Posuvné zastřešení pergol je vyrobeno z hliníkových či nerezových vodicích profilů (rolety na pergolu), mezi kterými je napnutá textilie z UV odolného materiálu. Textilie je možno vybírat v několika barevných dekorech, nemusí být tedy problém zvolit tu správnou kombinaci.


Pergola - nezávazná poptávka

  • Zadání poptávky je ZDARMA.
  • Poptávka NENÍ závazná, nemusíte si tedy žádnou z nabídek vybrat.
  • Porovnáním nabídek ušetříte až 30 % nákladů.
Pergola - IN
Pergola bude:
Součástí poptávky je:

Místo realizace

Kontaktní údaje

Souhlas s obchodními podmínkami a pravidly ochrany osobních údajů

Posuvné zastřešení pergoly
Posuvné zastřešení pergoly (

Výhody posuvného zastřešení pergoly

Velkou výhodou posuvného zastřešení je to, že pergolu můžete využívat i během nepřízně počasí. Pokud je slunečno a chcete se opalovat, zastřešení pergoly zatáhnete. Pokud pod pergolou obědváte, nebo grilujete a nechcete, aby na vás slunce „peklo“ jednoduše střechu zatáhnete.

Posuvné zastřešení pergoly je ovládáno elektronicky pomocí motorků, které jsou ovládány buď vypínačem na stěně, nebo pomocí dálkového ovladače. Pohyblivé zastřešení můžete kdykoli posunout do libovolné polohy, to znamená, že zastřešení nemusí být pouze zcela zasunuté, nebo zcela vysunuté, ale můžete jej zatáhnout třeba jen z části.

Textilní posuvné zastřešení pergoly je odolné povětrnostním podmínkám, tudíž jej lze využívat prakticky po celý rok.

TIP: Chystáte se stavět pergolu? Přečtěte si článek „stavba pergoly“, kde je uvedeno vše potřebné od založení pergoly až po zastřešení pergoly.

Tip: Chystáte se na novou pergolu? Na konci článku najdete formulář pro porovnání nabídek firem ve vašem okolí. Zdarma a bez práce si tak najdete tu nejvýhodnější.

Posuvné zastřešení terasy vs. posuvné zastřešení pergoly

Jaký je vlastně rozdíl mezi posuvným zastřešením pergoly a terasy a co je lepší? Zatímco posuvné zastřešení pergoly je tvořeno textilií, která je napnuta ve vodicích lištách kotvených na pevné konstrukci pergoly, posuvné zastřešení terasy by se dalo charakterizovat jako posuvná pergola, která pojíždí po kolejnici v podlaze terasy.

Co je lepší nelze jednoznačně říci, každý má totiž jiné preference a na každou stavbu se hodí vždy něco jiného. Oba systémy nabízí onu variabilitu, kdy můžete kompletně stáhnout střechu nad hlavou. Posuvné zastřešení terasy má však další dvě výhody. Vzhledem k tomu, že je posuvné zastřešení zpravidla celé prosklené, je možné se chránit před nepřízní počasí i ve chvílích, kdy fouká silný vítr a déšť zašlehuje i pod pergolu. Navíc je možné uzavřený prostor velmi snadno vytopit terasovým topidlem a užívat si tak pohodu na terase i z kraje sezóny. Druhou výhodou je to, že zastřešená terasa může plnit funkci zimní zahrady, kde mohou být přes zimu uskladněny venkovní rostliny, které by mrazy nepřežily.

Posuvné zastřešení terasy se vyrábí zpravidla z hliníkových profilů, což se každému nemusí líbit. I přesto, že jsou tato zastřešení po estetické stránce zdařilá, nevypadají jako klasická pergola, což pro toho, kdo chce klasickou zahradní pergolu, může být problém.

Nezávazná poptávka


  • Zadání poptávky je ZDARMA.
  • Poptávka NENÍ závazná, nemusíte si tedy žádnou z nabídek vybrat.
  • Porovnáním nabídek ušetříte až 30 % nákladů.
Pergola
Pergola bude:
Součástí poptávky je:

Místo realizace

Kontaktní údaje

Souhlas s obchodními podmínkami a pravidly ochrany osobních údajů
 

1 komentář u „Textilní posuvné zastřešení pergoly“

  1. Dobrý den, chtěl bych nechat zastřešit dřevěnou pergolu posuvnou střechou. Rozměry šířka 5,3m délka 5m. Děkuji s pozdravem Opichal

Komentáře nejsou povoleny.