Home Stavba Je potřeba pro přístavbu a nástavbu stavební povolení?

Je potřeba pro přístavbu a nástavbu stavební povolení?

1

Rádi byste přistavěli? Víte, zda potřbujete stavební povolení či ohlášení stavby pro stavbu přístavby nebo nástavby?

Přístavba domu – stavební povolení?

Na přístavbu ke stávajícímu rodinnému domu, nebo stavbě pro rodinnou rekreaci se vztahuje § 104 stavebního zákona, kde je uvedeno:

(1) Ohlášení stavebnímu úřadu postačí u

a) stavby pro bydlení a pro rodinnou rekreaci s jedním podzemním podlažím do hloubky 3 m a nejvýše s dvěma nadzemními podlažími a podkrovím,

(2) Ohlášení postačí u změn dokončených staveb uvedených v odstavci 1, pokud jejich provedením nebudou překročeny uvedené parametry.

Pokud budova rozšířená o přístavbu nebude mít více jak 2 nadzemní podlaží s podkrovím a zároveň bude podsklepená jedním podzemním podlažím do hloubky max. 3 m, pak není potřeba vyřizovat stavební povolení. V každém případě však bude přístavba vyžadovat ohlášení stavby a navíc i územní souhlas.

Ten je vyžadován v § 96 stavebního zákona, kde je uvedeno:

(2) Územní souhlas postačí v případech

b) ohlašovaných staveb, jejich změn a zařízení

 

Nástavba domu – stavební povolení?

V případě nástavby se postupuje obdobně jako u přístavby ke stávajícímu rodinnému domu.

Dále Vás jistě bude zajímat, jak vyřídit stavební povolení a co je k tomu potřeba.